leso25
02.02.17,18:54
V minulom roku som bola tri mesiace nezamestnaná. Chcem sa opýtať, či sa mi oplatí urobiť si daňové priznanie sama alebo ho radšej nechať urobiť zamestnávateľovi? Budem mať nárok na vrátenie daní za obdobie v nezamestnanosti? Ak áno, zahrnul by to v daňovom priznaní aj môj zamestnávateľ alebo on robí moje daňové priznanie len za to obdobie, čo som zamestnaná u neho?
Tweety
02.02.17,17:57
Zamestnávateľ robí RZD len z príjmov zo ZČ a len tým, ktorí oň požiadajú. Ak patríš k takỷm ,požiadaj v termíne do 15.2. o jeho vykonanie a nemusíš podávať DP a prípadný preplatok dane bude vrátený.
leso25
03.02.17,12:13
Čiže ak som bola 3 mes nezamestnaná a poberala dávky v nezamestnanosti, nemusím zamestnávateľovi dokladovať žiadny doklad o poberaní a tie 3 mes. sa nezapočítavajú do daňového priznania? Počas nezamestnanosti som pracovala aj na brigáde. To zdokladovať zamestnávateľovi mám?
Tweety
03.02.17,12:16
nie, podpora nie je zdaniteľným príjmom daňovníka, netreba ich dokladovať len príjem zo závislej činnosti aj od iiných zamestnáv. ak si mala, dohoda je príjem zo ZČ
Katy a R
03.02.17,12:19
Do DP musíš uviesť VŠETKY zdaniteľné príjmy.
Ak si iba bola zamestnancom a mala si zdaniteľné príjmy len z § 5 - v tom prípade môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD - samozrejme mu musíš doložiť doklady od ostaných zamestnávateľov äaj z brigády).
Ak tak nespravíš - teraz v termíne - tak potom si spravíš sama DP - do 31.3. samozrejme, treba doložiť príjmy od všetkých zamestnávateľov.