like.no.other
03.02.17,18:28
Prosím o vysvetlenie nejasného bodu v podmienkach vydania potvrdenia o vykonaní dobrovoľníckej činnosti pre účel poukázania 3% dane z príjmu.

V zákone 406/2001 o dobrovoľníctve sa v §2 píše, kto je dobrovoľník:


(1) Dobrovoľníkom je fyzická osoba, ktorá na základe svojho slobodného rozhodnutia bez nároku na odmenu vykonáva pre inú osobu s jej súhlasom v jej prospech alebo vo verejný prospech dobrovoľnícku činnosť založenú na svojej schopnosti, zručnosti alebo vedomosti a spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom, ak dobrovoľnícku činnosť
a) vykonáva mimo svojich pracovných povinností, služobných povinností a študijných povinností vyplývajúcich jej zo zákona, z pracovnej zmluvy, zo služobnej zmluvy, zo študijného poriadku alebo z iného obdobného pre neho záväzného dokumentu,
b) nevykonáva pre orgán alebo funkcionára právnickej osoby, ktorej je členom, zamestnancom, žiakom alebo študentom,
c) vykonáva mimo svojho podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti.

Som členkou kynologickej záchrannej brigády, kde cvičíme psov na vyhľadávanie osôb na plochách a v ruinách, robíme rôzne ukážky záchranáriny na akciách, v školách a škôlkach a samozrejme chodíme na ostré pátracie akcie po celom Slovensku. Podľa bodu b) to chápem tak, že brigáda, ktorej som členom, mi nemôže vydať potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti, je to tak? Ak áno, bude v poriadku, keď si potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti vydáme s inou záchrannou brigádou navzájom?
Soňa K
07.02.17,20:37
Na www.rozhodni.sk máš všetko k svojej otázke vysvetlené.