schreiterka
10.07.06,13:57
ahojte,
ked fakturujem pokutu za neohlasenie alarmu {nemame tuto pokutu zmluvne zaistenu}, tak to fakturujeme bez alebo s dph.
Resp. vseobecne, ci pokuty podliehaju dph.
Pokuty som v Z o DPH pod oslobodeniami nenasla, ale ma zmiatlo, ze orange posiela upomienky bez dph.
Dakujem
Tweety
10.07.06,12:00
ahojte,
ked fakturujem pokutu za neohlasenie alarmu {nemame tuto pokutu zmluvne zaistenu}, tak to fakturujeme bez alebo s dph.
Resp. vseobecne, ci pokuty podliehaju dph.
Pokuty som v Z o DPH pod oslobodeniami nenasla, ale ma zmiatlo, ze orange posiela upomienky bez dph.
Dakujem Nepodlieha to dph.
Doplním:
§2
Predmet dane
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty.html#hore)

(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.
schreiterka
10.07.06,12:09
a kde v zakone o dph najdem, ze pokuty su oslob.od dph?
ALBO
10.07.06,12:34
a kde v zakone o dph najdem, ze pokuty su oslob.od dph?

Práve v § 2 , čo vam Tweety dala do predchádzajúceho príspevku. Vyplýva to z toho, že predmetom dane je dodanie služby a dodanie tovaru za protihodnotu. Vy ste sice protihodnotu= peniaze dostali ale nevykonali ste žiadne dodanie,žiadnu službu ste nedodali.
Tweety
10.07.06,12:46
a kde by som to nasla napisane v Z o DPH?
Je to zákon o dph.
Jana Acsová
10.07.06,13:53
a kde v zakone o dph najdem, ze pokuty su oslob.od dph?Pokuty nie sú od dane oslobodené, ale nie sú predmetom dane z pridanej hodnoty. Preto nie sú zaťažované DPH.