kepone97
04.02.17,10:15
Ahojte,chcel by som poradiť ohľadom prestupu v Dubaji.Chcel by som isť na Sri Lanku ,ale mám na prestup v Dubaji iba 1 hodinu.Da sa to zvládnuť ? Skúšal to už niekto ? Ak by som nestihol prestúpiť čo sa stane ostanem tam visieť ? Stihnú preložiť batožinu ? Cestu s prestupom by som absolvoval v jednej leteckej spoločnosti Flydubai.ďakujem za rady. PS:nikdy som takto necestoval s prestupmi tak ale všetko je raz po prvý krát :) ....
Dáša_
04.02.17,09:35
tak presne o takomto lete som čítala tento týžden na FB. Nestihli to, lebo na sri lanke pristavajú lietadlá iba do určitej doby a tak ich to ďalšie lietadlo nemohlo počkať, lebo by nemalo kde pristáť.
"Dejte na mou radu a nikdy, ale opravdu NIKDY nelítejte s hodinovým přestupem. Ačkoliv diskuze a internetové rady hlásí, že společnost Flydubai je na tyto akce připravena, nevěřte jim Při prvním vzletu letadla kapitán na runway ohlásil technický problém letadla a my tam tak zůstali hodinu sedět a čekali. Nakonec se problém vyřešil a my tak dostali povolení ke startu. No jo, ale to už nám bylo jasný, že s navazujícím letem bude problém. V letadle nás ujišťovali, že vzhledem k tomu, že nás je hodně, co přestupují na let do Colomba, určitě na nás počkají a následující let také zpozdí. No jo, to by ale nemohli v Colombu (Srí Lanka) opravovat na letišti runwaye a povolené přistání je tak možné pouze 6pm-6am. Letadlo nepočkalo Muselo odletět, aby stihlo přistát včas. Z nás tak vznikla desetičlenná skupina, mě dali do ruky na přepážce seznam všech ve skupině, nahoře s nápisem "supervisor Kamil" ať se o ně postarám Ne tak doslova, ale fakt jsme byli jak vedoucí a táborovej oddíl. Na přepážkách chaos, nikdo nic nevěděl a my velice strohé instrukce s názvem hotelu na druhém konci letiště, který jsme po dvouhodinovém snažení se konečně našli. Unavení, olepení, konečně ležíme a let nás tak čeká až den následující. Nakonec ale pokoj na vyspání super, nebudem jetlagovat a nový let přebookován s Emirates Konec dobrý, všechno dobré. Hlavně že s oddílem sranda byla, našli jsme nový vtipný kamarády a zároveň si nemůžeme stěžovat na příliš nudnou cestu na Srí LankuTo by v tom byl čert, aby to proběhlo v naprostym klidu


https://www.facebook.com/chefkamu/?fref=ts
kepone97
04.02.17,10:53
Dik za odpoveď.Ale potom prečo ponúkajú túto variantu aj cestovné kancelárie keď je to tak natesno.čo sa teda stane keď to nestihnem?
Dáša_
04.02.17,10:57
skús pozrieť ten príspevok na FB, doplnila som ho.
kepone97
04.02.17,11:27
Pozrel som to dik za info.Musim ten prestup este prehodnotit alebo najst o nieco dlhsi.
mareko
04.02.17,11:28
Super príspevok :) :) :)
Barticek
04.02.17,13:59
Ahoj. My sme takto leteli minuly rok a pekne sme vsetko stihli. Nebol problem
kepone97
04.02.17,14:18
Ahoj vedel by si mi prosim ta podrobnejsie opisat priebeh toho prestupu dik.
Barticek
04.02.17,14:44
Prebiehalo to v pohode, stihli sme aj kavu, urobili sme chybu ze sme po vystupeni z liedadla isli ku sejkom na pasovu kontrolu a tym padom von z bezpecnostnej zony,. Tak sme museli ist znova na kontroly ale stihli sme vsetko. V lietadle z dubaja do colomba bolo asi 50 ludi tak to bolo fajn.
kepone97
05.02.17,05:34
Diky za info
Mária27
05.02.17,09:55
presne tak, treba zostať v tranzitnej zóne a stíha sa
Letko
07.02.17,09:35
Ja by som to bral, mal by som parádne ubytko na jednu noc :)
Cecilia
07.02.17,10:30
My sme tiež mali na prestup menej ako hodinu. Povedali nám, že už je brána zatvorená. Boli sme dvaja, ale prišli ešte tri slovenské dievčatá a tak niekam zavolali a vybavili nás. Potom sme bežali cez celé letisko. O batožinu sme sa nemuseli starať, odovzdali sme ju v Bratislave a vyzdvihli sme si ju v Colombe. Po vystúpení z lietadla v Dubaji treba sledovať "Tranzit" , prípadne sa aj opýtať, sú tam navigátori. Šťastnú cestu, je tam krásne.
kepone97
07.02.17,19:24
Diky a ďakujem všetkým za rady .Letenky už mám aj s priateľkou zabookovane :) Inak Cecilia nevieš koĺko stojí TAXI cesta z letiska na juh Sri lanky cca 200km.Tam kde sme ubytovani to vedia zariadiť za 80 USD.
Barticek
07.02.17,19:40
My sme boli dole pri Galle časť kogalla. Najprv sme zacinali chodit taxíkmi a tuk tukmi ale po par dnoch sme prisli na to ze autobusy a vlaky su za zlomok ceny. Pýtali si podľa nálady ale stále to vyšlo velmi lacno. Sri lanka je nádherna boli sme 17 dni a bolo super.
kepone97
07.02.17,19:51
My sme len 14 ale dufam ze bude fajn.Urcite skusime vlaky a busy uz len kvoli domacej atmosfere :) My sme ubytovany tyzden na Mirise a tyzden na Unawatune.
vicktor
08.02.17,10:52
Je rozdiel ci mas hodinu na to aby si sa v priletovej hale zorientoval a dostavil sa k dalsiemu gatu alebo 1 hodina je medzi planovanym priletom a planovanym odletom.
V prvom pripade ano, ale treba kmitat, v druhom nie.
expeeert
08.02.17,14:37
No nie vždy, neviem aké veľké je letisko v Dubaji a ako to majú zorganizované, ale napr. na letisku Heathrow v Londýne nám bolo málo 2 hodiny. Kým sa človek presunul busom, potom cez kontroly (1500 ľudí a otvorené 3 kontrolné brány, neskôr otvorili ďalšiu) a potom ešte beh cez celú halu, lebo bránu sme mali na konci, sme to stihli na knap...
Čaj
10.02.17,10:38
Určite a ak poznáte trochu angličtinu, tak to bude ok.