pile1983
04.02.17,11:14
Chcem prekryt bazen, ktoreho plocha je priblizne 40m2. Nevyuzivam ho. Je to zbytocna jama uprostred terasy, ktora je hlboka asi 170cm. Vystizne tomu nadavame "masovy hrob". Momentalne mam asi 10% z jeho objemu zahadzanych sutou. Chceme tento bazen prekryt dostatocne pevnou krytinou, aby to unieslo snehovu prikryvku, dlazbu, nejaky lahky posed (altanok z dreva bude asi najtazsie co na to dame). Cim to prekryt? Na ake navody svojpomocneho prekryvania sa obratit? Dakujem.
buchač
04.02.17,12:08
Nože daj rozmery...dlžku a šírku.
Tipujem 10 x 4...alebo 8 x 5.
afrikánka
04.02.17,12:40
Dať si doviezť dostatočné množstvo zeminy. Ak si nechceš objednať mechanizmus na uľahnutie nánosu, použiť valec, alebo prizvať rodinu, známych a udupávať, udupávať....napr. pri spoločnej grilovačke.
Počkať zopár týždňov a môžeš začať "budovať":)
korela
04.02.17,13:08
Podľa toho aká je celá terasa veľká, aké okraje vytvára okolo bazéna, ako je situovaná vedľa domu a pod., ja by som ho zasypala zeminou a vytvorila buď parkovú estetickú výsadbu rastlín alebo pokryvných rastlín. V prípade obnovenia bazéna by nevznikol žiadny problém s odstránením zeminy. V prípade, že vidíte z obývačky na terasu, by to spĺňalo estetické hľadisko po celý rok a taktiež v horúčavách neakumulovalo teplo v dlaždiciach, ev. inej úprave pevného prekrytia.
afrikánka
04.02.17,13:38
Pravdu povediac, neviem, aký návod na prekrytie... zasypanie očakáva....ako jediné, to vidím na zasypanie suťou, následne zeminou, nechať dobre zľahnúť....a potom sa môže rozhodnúť, čo na novovzniknutej ploche zrealizuje.
Ak má bazén betónový a obložený kachličkami, ktoré sa odlupujú, z bazéna uniká voda, nemá zmysel rátať so znovuzavedením v budúcnosti. Takáto oprava je nákladná, voda má stále vyššiu cenu....k tomu filtre, vyhrievanie, chémia.
Preto je treba porovnať náklady na uvedené riešenia v odpovediach, čo bude najlacnejšie, alebo najvýhodnejšie...
jslancik
04.02.17,18:07
Podľa mňa by to bola škoda zavozit. Mohla by byť z toho fajn pivnica, dielňa, sklad, hocičo. Keď nie teraz, tak o 10, 20 rokov. Navrch hod nejaké Icka, na to nejaké dosky. Rozostupy podľa očakávanej pevnosti. Icka umiestnené rozumne (aj) pod stĺpmi altánku. Potom na to môžeš dat fólie od výmyslu sveta. A na to vysypať v tenkej vrstve zem, alebo kamienky, alebo mulc, alebo kombinácie. Alebo napr. naukladať zamkovu dlažbu, alebo tu hrubú dlažbu, čo sa iba ukladá. Alebo pod terasou nechať priznané dosky. Aj keď asi by som predsa dal na dosky fólie a na to terasovky. Nezabudnúť samozrejme na nejaké odvetranie spodných priestorov v závislosti na spôsobe využitia. Základ je konštrukcia z Icok a na tom dosky (nemusia byť originál drevené, môžu byť napr. osb, USB, omv, cetris, v závislosti na spôsobe izolácie.)
Joj, vedel by som sa s tým vyhrať.
buchač
04.02.17,18:35
...jojo...wery fasa good.

Čakal som na nejaké doplňujúce info....ale ušetril si mi klávesnicu. ;)
=====================

ALE sa aj normálne čudujem, že prečo chce prekrývať, keď ten bazén nechce využívať...teda, ak je to doslovne bazén a nie iba diera, predpríprava na jeho dokončenie.
Lebo ak je už vykachličkovaný, zaizolovaný...? Večná škoda ho zasypať.
afrikánka
04.02.17,18:45
Nápad dobrý...ibaže ten bazén má hĺbku iba 170 cm, z toho má už 10% objemu zahádzaných suťou.
afrikánka
04.02.17,18:51
buchač, dal si mi neužitočné
Predpokladám, že máš skvelý návod !!!
afrikánka
04.02.17,19:21
buchač, myslím, že odpovede na otázky nie sú tým "najšťastnejším" miestom pre nenávisť a pomstu....skôr sa môžeš "vyblázniť" v iných rubrikách
Terezia13
04.02.17,19:25
škoda zničiť bazén, asi by som hľadala možnosť zhotovenia konštrukcie, upevniť na ňu namorené laty, je už dostatočný výber vodoodolných farieb, lakov, v zime by som možno ešte prekryla pogumovanou plachtou, snažila by som sa to vyspádovať, ale to je len úvah, neviem aké máš možnosti
marleau
05.02.17,07:52
máš na bazén musíš nájsť aj na zásyp, akýkoľvek, najbohatší najviac plačú
vicktor
08.02.17,09:05