Lululemon
05.02.17,13:33
Som študent v ČR denného štúdia a mám prácu na dohodu. Prvú zmluvu som mala na obdobie 1.11.2015 - 31.12.2015 kedy moj zamestnávateľ odvádzal v ČR za mna odvody do zdravotnej poistovni. Netušila som o tom, pretože som si to nevšimla na vyplatnej páske a nikdo mi to ani neoznámil a ja som si myslela, že z toho mála mi nič nestrhujú. Potom som sa znovu zamestnala v oktobri 2016 a prišla mi kartička poistenca v ČR.

Neskôr som sa dozvedela, že nemôžem byt poistený na SR a CZ zároveň, tak som išla do poisťovne, kde mi dali prehlásenie od kedy do kedy som poistená v ČR a zistila som, že aj tie dva mesiace som bola poistená v roku 2015.

Poslala som tieto informácie poisťovni na SR, aj s potvrdením od mojej školy, že som študent. Poisťovna mi odpovedala, že mi ukončili poistenie k 1.10.2015.

Bohužiaľ teraz nechápem, čo mi z toho plynie. Cez leto 2016 som absolvovala lekárske prehliadky. Budem platiť za ne nedoplatok a kto to bude vymáhať, štát?

Tých 15 mesiacov t.j od 1.10.2015 do 31.1.2017 kedy som oznámila tuto skutočnosť poisťovni budem musieť zaplatiť naspäť? Lúštila som zákon ale s ničím som sa nestretla ani koľko by mi udelili za poplatok alebo ako to bude, keďže som študent a štát za mňa ako študenta platil. Chápem tomu správne že od 1.1.2016 do 31.9.2016 som bola nepoistená na Slovensku ?

Ďakujem za každú radu a odpoveď.