pizzanoel
05.02.17,20:13
Ahojte,

chem sa spýtať čo všetko musím dať k daňovému priznaniu. Mám vyplnené tlacivo typ B (podnikám maloobchod+ príjem zo zav.cinnosti). Vediem preukazatelne vydavky-jednoduche uctovnictvo. ´Danove priznanie mám vypisane davam k nemu aj potvrdenie o prijme od zamestnávateľa.

Je súčasťou danoveho priznanie typ B aj účtovná závierka?

Na stránke fin.spravy som nasla tlacivo ,,vseobecné podanie UZ," len neviem co to je a kto to podáva? poradíte?

Ďakujem.
veronikasad
05.02.17,19:47
firma je platitelom DPH ?
pizzanoel
05.02.17,19:55
nie, nie je platiteľom
veronikasad
05.02.17,19:58
Súčasťou daňového priznania typu B je kopia potvrdenia o zdanitelných príjmoch za rok 2016 a účtovná závierka na tlačive FS. Pokial firma nemá vybavenú elektronicku komunikáciu s DU, tlačivá predkladá v papierovej forme.
pizzanoel
05.02.17,20:05
Súčasťou daňového priznania typu B je kopia potvrdenia o zdanitelných príjmoch za rok 2016 a účtovná závierka na tlačive FS. Pokial firma nemá vybavenú elektronicku komunikáciu s DU, tlačivá predkladá v papierovej forme.

no elektronicku komunikaciu s nimi nemám... teda podla tohto mi chyba uz len uctovná zavierka tu si vytlacim z ich stranky... ďakujem inak za odpoved :) este by ma inak zaujimalo ze kto je povinny podat ,,vseobecné podanie UZ"....
veronikasad
05.02.17,20:06
Súčasťou daňového priznania typu B je kopia potvrdenia o zdanitelných príjmoch za rok 2016 a účtovná závierka na tlačive FS. Pokial firma nemá vybavenú elektronicku komunikáciu s DU, tlačivá predkladá v papierovej forme.

no elektronicku komunikaciu s nimi nemám... teda podla tohto mi chyba uz len uctovná zavierka tu si vytlacim z ich stranky... ďakujem inak za odpoved :) este by ma inak zaujimalo ze kto je povinny podat ,,vseobecné podanie UZ"....
v akom účtovnom SW robíš JU ?
pizzanoel
05.02.17,20:12
mám verziu alfa ,ale starsiu z roku 2015...
veronikasad
05.02.17,20:15
mám verziu alfa ,ale starsiu z roku 2015...
neviem či alfa je ešte podporovaná, zrejme máš demoverziu.

V ALFA+ sa dá vytvoriť daňové priznanie aj účtovná závierka vo formáte, ktorý je možné odovzdať po vytlačení v papierovej forme na DU.
pizzanoel
05.02.17,20:26
áno, dá len je to stará verzia 2014, tak som si nebola celkom istá ci aj tento rok je sucastou ,, uctovna uzavierka," kedze kazdy rok sa stale nieco meni....