monika blanarova
10.07.06,15:16
Zdravím.

Chcela by som si otvorit kvetinárstvo u nás doma. Vedel by mi niekto poradiť ako na to a čo to všetko obnáša.

Dakujem.:)
Germany
10.07.06,13:30
Čo viem, tak žiadne extra podmienky na kvetinarstvo nie sú.
Treba si otvoriť živnosť, nahlásiť prevádzku - teda kde sa bude predaj vykonávať, oznámiť to Mestskému (obecnému úradu), t.j. oznámenie prac.doby + žiadosť o povolenie na podnikanie na území mesta (obce), ďalej žiadosť na hygienu. Pri nahlasovaní prevádzky nezabudnúť zakúpiť si Inšpekčnú knihu + kolok (asi 50 Sk ak sa nemýlim).
Zakúpiť a zaregistrovať registračnú pokladnicu.
Vypracovať prevádzkový poriadok.
Čo robím účtovníctvo pre kvetinárstva, nič iné im nebolo treba. Dodávku kvetov a pod. si zabezpečuješ s dodávateľmi.
Možno by bolo dobré ešte zistiť v meste - obci, čo s odpadom, neviem kde bude prevádzka. Je možné, že budeš musieť mať osobitnú nádobu na odpad.:rolleyes:
SatriaNeo
28.03.11,11:20
Dobrý deň,chcem sa opýtať či mi treba prevádzkový poriadok keď mám predajňu Umelé kvety.Niekto mi povedal,že netreba,inde čítam,že treba:(
Danielle369
28.03.11,16:19
Niekde pýtajú niekde nie..prevádzkový poriadok je vlastne: náčrt predajne aj vlastnou rukou môže byť, označiť vchod kade sa zásobuje, umiestnenie regálov, stručná charakteristika prevádzky, kam sa dávajú odpady,....takže ked ho urobíš nič sa nestane...vzory sú na porade

Náležitosti prevádzkového poriadku
1.Názov a adresa prevádzky
2.Predmet činnosti, druh poskytovania služieb
3.Dispozičné členenie prevádzky
4.Inžinierske siete, voda, manipulácia s odpadmi, elektrina
5.Systém zásobovania a preberania tovarov
6.Povinnosti pracovníkov, zamestnávateľa
7.Sanitačný program

Toto si uprav podla seba
http://www.ruvzpp.sk/oddelenia/hv/Dokumenty/pp_sklad_predaj.rtf