zulana 28
05.02.17,19:49
Kúpila som cez internet tovar v hodnote 500E ktorý mi ale nebol dodaný , myslíte že sa oplatí podať trestné oznámenie ? Že mi polícia pomôže ? mám len číslo účtu na ktoré som posielala peniaze a mailovú adresu .Ďakujem
Martuk
05.02.17,19:00
popozeraj si tu na porade viacero príspevkov ohľadom takýchto vecí. Krom toho

1. ľudia sú jebnutí. Zaplatia cez net za vec, ktorú v živote nevideli, nedržali v ruke, nemali možnosť si ju vyskúšať a potom budú kade tade vypisovať, že pomoc, niekto ma odrbal a čo môžem teraz robiť?? Odpoveď je nič, pokiaľ to číslo 28 v tvojom nicku je vek, tak väčšinou ľudia v takom veku už majú rozum, ale esli sa mýlim, tak máš smolu.

2. či sa ti podarí podať trestné oznámenie? Šak podaj, policajti sú povinní TO prijať a o prípadnom postupe ťa budú informovať.

3. či ti polícia pomôže? Soráč, už som rozmlátil dva vozíky vešteckých gulí a momentálne sa súdim s dvoma dodávateľmi, nakoľko mi odmietajú dodať OBJEDNANÉ A VOPRED CEZ INTERNET ZAPLATENÉ veštecké gule, ktoré som v živote nevidel a nemám ich vyskúšané.

4. pokiaľ máš číslo účtu a prípadnú mailovú adresu (tá ti je aj tak na nič, nakoľko kým sa tým začnú chlpatí zaoberať, je 99,9% pravdepodobnosť, že ten macher, ktorý na tebe zarobil, daný mail dávno zrušil), tak tieto údaje poskytni policajtom, oni už budú vedieť, čo s tým a ako ďalej postupovať.
Terezia13
05.02.17,19:40
pozri tu, je uvedená aj stránka, cez ktorú to skús riešiť
https://tech.sme.sk/c/5132303/podvody-na-webe-pribudaju.html
a ešte by som napísala aj na Slovenskú obchodnú inšpekciu

políciu som nepísala, to písal taiko, ale takéto vyšetrovanie je na dlhé trate,
samozrejme je lepšie to nahlásiť, písomne by som požiadala aj banku, ak môžu dávať také údaje -- aby mi oznámila majiteľa účtu, ale zase - už aj ten účet môže byť zrušený, adresa neznáma, takže veľa možností asi nebude
Martuk
05.02.17,19:59
nože nech sa ozve ten, čo mi dal nevhodné, nože si vytiahni gule z vlastnej riti a maj odvahu, povedať, čo som napísal zle.
zulana 28
05.02.17,20:00
No toto všetko viem aj bez tvojho blbeho komentu.... Mňa skor zaujíma či nema niekto skúsenosti s nasou políciou či už niečo takéto vobec pimohli niekomu vyriešiť alebo sa mam na to kašľať
Martuk
05.02.17,20:04
dievča zlaté, keď dáš takúto sprostú otázku, tak akú odpoveď čakáš?? ani si si len nedala tú námahu prelúskať si net a poradu, či už tu neboli podobné témy. Čo sa týka skúseností s políciou, odpoveď som ti dal vyššie a pokiaľ ťa to neuspokojí a čakáš okamžité výsledky, tak holt smola. Nikto nemôže za to, že si taká naivná, aby si poslala cez net niekomu, koho si v živote nevidela, bez akéhokoľvek fakturačného dokladu 500 € a teraz budeš vyplakávať, že čo máš robiť, keď ťa niekto fajne odrbal a zarobil na tvojej naivite? Pokiaľ by ho aj chlpatí chytili, dokázali mu škodu, súd ho odsúdil, tak tie prachy vrátane trov právnika nemáš šancu dostať naspäť, nakoľko takíto ľudia majú toľko dlžôb, že aj keby predali celú rodinu do 10. -teho kolena na orgány, tak to nesplatia. Nááá a včul do mňa.
bubkoch
05.02.17,20:18
ano, oplati ... vsak policiu sme zriadili a financujeme z nasich dani prave kvoli tomu aby riesila sproste a naivne zenske, ktore posielaju peniaze kade tade a potom sa cuduju ... vsak to by ani 10-rocne decko nespravilo ... moje nervy, a hento toto ma volebne pravo ?
Martuk
05.02.17,20:30
no vidíš to, a ja si to odserem, že neužitočné a nevhodné, jedno z toho určite dala zadávateľka. Súhlasím s tebou, takýmto ľudom treba zobrať svojprávnosť a volebné právo už pri narodení.
taiko
05.02.17,20:32
1. Urcite chod na policiu, nemas co stratit.
2. Komunikuj so svojou bankou, ci Ti peniaze nevedia stiahnut spat.
3. A hlavne pre buducnost, Ak ides robit nieco s cim nemas skusenost, najprv sa porad s tymi co skusenost maju. Ver mi, je lepsie vyzerat hlupo, ako stratit 500EUR. ;)
taiko
05.02.17,20:32
Ja som presvedceny, ze si z nas robis prdel. Toto predsa v realnom svete nikto urobit nemoze.
ak sa to co popisujes naozaj stalo, prosim daj info o tom
1. aky tovar si kupila
2. cez aku stranku
3. cislo uctu predavajuceho
4. email predavajuceho

Pomoze to mozno inym aby sa nedali nachytat. Aj ked cislo uctu email sa da menit aj denne. :(
buchač
05.02.17,21:03
Martuk...Ser na to...
Nemáš toľko chleba, aby si sprostým dal.

...a prečítaj si komentár, citujem ..."Aj ked cislo uctu email sa da menit aj denne. "...

Kúúúwa, to je čo za íčovinu ???
Denne sa dá meniť číslo účtu ??? To ktorá banka má také možnosti ??? :eek: :eek: :eek:
TOTO napíše jedinec s VŠ ??? :confused: :confused: :confused:
Kuwa...mal by vrátiť diplom.
misoft
05.02.17,21:47
Teoreitcky - aj tie účty môže meniť - ale to ich musí mať. Ale v banke nie sú takí magori, aby zriaďovali účty na "dobré" slovo, len po predložení dokladov. A aj keby nie na svoje meno, ale meno kamaráta/tky, ako by sa potom dostal k prachom (najmä ak kamarát/ka zaňuchá prílev prachov - odstaví ho). Takže prakticky - hoci aj sto účtov, ale na jedno meno - a policajti tiež nie sú až tak tupí, aby si neoverovali.
kopretinka
05.02.17,21:51
soi jej bude na nič,ak je to súkromná osoba a nie eshop...a nič nevyrieši,ani keď to je eshop....
dmc
06.02.17,06:38
Preco na tomto verejnom fore pouzivas vulgarizmy ?? Nemozes prosim ta argumentovat slusnejsie ?

Ako mozeme si mysliet svoje ale nezaskodilo by trosku sebareflexie.
Martuk
06.02.17,07:58
by ma zaujímalo, kto dal moju odpoveď ako spam
Jarka 1
06.02.17,08:03
Martuk, asi mala odpoveď 3 mínusky, tak sa potom zbalí do spamu
Martuk
06.02.17,08:07
no bolo 1x neužitočné a 5x nevhodné, tak asi preto
taiko
06.02.17,08:11
Martuk, aj ked mas v podstate pravdu, mozno keby si zvolil menej urazlivy ton, mozno by ti poradaci neudelili 6 negativnych hodnoteni. A ano prispevok sa zbali do spamu automaticky, po dosiahnuti isteho poctu negativnych hodnoteni.
PS: ja som Tvoj prispevok nehodnotil
Martuk
06.02.17,08:14
neriešim
taiko
06.02.17,08:18
nemusis riesit, len si pisal, ze Ta zaujimalo "preco spam" ;)
Jarka 1
06.02.17,08:18
Martuk prepáč, ale riešiš ... inak by si sa nepýtal, prečo si zbalený do spamu ... nečítala som tvoju odpoveď, až dnes som sem nakukla a podľa hodnotenia odpovede som iste o nič poučné neprišla ...
buchač
06.02.17,08:25
Martuk (Včera 22:30) no vidíš to, a ja si to odserem, že neužitočné a nevhodné,...
======================
Hehehe...zvykaj si...;)
Pravda na plné pecky sa na Porade proste nenosí....a to aj vtedy, ak by si to JEDNO slovo (jebnutí) zaobalil do ružového formátu.

...a urážlivý tón ?
Sorry, dnes sa každý vie naondiať (najexxx) už za prachsprostú maličkosť.

Musíš písať v štýle ..." ťuťuli - muťuli"...;) :D :D :D
Martuk
06.02.17,08:29
holt pravda bolí
Jarka 1
06.02.17,08:35
buchy sa neondi - neser ... na Teba aj tak žiadne ťuťuli - muťuli nikdy nepaltilo :D ... a keby Tebe napísal, že si jebnutý a zabalil to do ružového, srdiečkového papiera, tak to by riadne schytal ... žiadny obal by chlapca nezachránil :D ... tak nepodporuj sprosté slová z jeho príspevku
buchač
06.02.17,08:57
Jarka 1 (Dnes 10:35) buchy sa neondi - neser
===================
Veď ja sa ani neondiem - neseriem. ;)
Ááááále neschytal...teda nie vždy....záleží od okolností a podania...a aj obalu. :D
-----------------------------
Sprosté slová ? Len jedno jediné !!!
Pozor ale na jedno.
Martuk nenapísal, že zulana je jebnutá (aj keď je !)...on napísal, že ľudia sú jebnutí...a to je festovný rozdiel.
-----------------------------
...je tu viacero príspevkov (na téme nezáleží), kde som si prečítal nie jedno vyjadrenie - sprosté a vulgárne slová...a dokonca od ženských nickov.
Zaujímavé ale je, že vtedy nenastúpi etická komisia...vtedy kakaovníček nejak nemudruje.

P.S.:
Ja viem, zasa drbem do holandského moderátora.
To sa veru nezmení...a dôvod na to veru je.
Martuk
06.02.17,09:03
buchy PRESNE TAK, úplne s tebou súhlasím, lepšie by si to napísať nemohol
Jarka 1
06.02.17,09:09
ježišíííí, buchy Ty si strašné hovado :D ... v niečom máš pravdu, ale na druhej strane ... uraziť iného vieš tiež poriadne ... idem radšej na kávu a Ty si daj kofolu, nech vychladneme :)
buchač
06.02.17,09:14
Jarka 1 (Dnes 11:09) ježišíííí, buchy Ty si strašné hovado...
======================
Ja viem ...no a ? ;)

Ja sa snažím vždy o pravdu...teda z môjho pohľadu.
Na slovník niekedy nie je potrebné pozerať...obsah je dôležitý.
Alebo to má byť naopak ? Plno prázdnych rečičiek podaných formou najvyššej etiky ?

To na čo sa tu ideme hrať ???
mareko
06.02.17,09:14
Bod číslo 2 nemyslíš vážne, pravda .... ani ako vtip to nie je dobré :(
buchač
06.02.17,09:16
Veru myslí....
Ale on niekedy vôbec nemyslí...

Prečítaj si aj toto...
taiko (Včera 22:32) Aj ked ČÍSLO ÚČTU email sa da menit aj denne.

Toto je už vyšší level myslenia mysliteľa...
lujza.j
06.02.17,09:24
Niekedy sa asi neda....pouzit slovko "sprostučkí"ludia....lebo pre mna je sprostučke male decko....lebo nema este dost rozumčoku:) to je ako ked dochodcom dookola sa opakuje...ze bacha chodia podvodnici a vzdy sa nechaju obabrat....tak aj toto net je plny...tychto kauz...ale furt ma niekto mozgove zatemnenie a objedna...neviem co bolo tak vyhodne za pjetistofku...vlastne ani nechcem...:D
taiko
06.02.17,09:34
@mareko myslim to vazne. Aha http://xpravo.eu/chybne-zaslana-platba-co-robit/
Aj ked sa to nebude dat urobit, podla mna nie je nic zle na tom, aby sa opytala. Moze totiz nastat situacia, ze predajca, ktory ju oklamal, po tom co dostane vyzvu od banky, zisti, ze sa oklamana nenecha len tak odbit a mozno peniaze vrati. Podla mna , aj ked je mala sanca, tak je to lepsie, ako nerobit nic. Ci mas nejaku inu radu ?
mareko
06.02.17,10:43
Tebe sa zdá chybne zaslaná platba totožná s "dobre" zaslanou platbou? Tak fajn, príklad: objednám si tovar, zaplatím, prevezmem a šup šup do banky, aby mi vrátili platbu, lebo poviem, že tovar mi neprišiel :D :D :D fakt vtipné
buchač
06.02.17,11:07
mareko....a možno to takto v Holandsku funguje...čo Ty vieš...
Alebo druhá verzia je, že víkend bol hustý a mariška kvalitná. ;)

Ale ako vie niekto napísať takú chujovinu, tak to už rozum ostáva stáť...
mareko
06.02.17,11:15
:D :D :D
misoft
06.02.17,13:57
Jedine polícia. Nedávno v telke bolo - chytili podvodníčku, čo cez internet predávala všelijakú elektroniku a nič nedodala. Vypátrali, zaistili, odsúdili ju. A odrazu inzeráty boli znova..... a v "kšefte" pokračoval s rovnakým scenárom jej druh...
taiko
06.02.17,18:49
@mareko no, takze som volal do svojej banky a bolo mi povedane, ze na zaklade pisomneho podnetu sa banka pokusi vymoct peniaze naspat. Ja sa sice meno cloveka nedozviem, ale banka zacne konanie s bankou prijemncu a banka prijemcu s prijemcom. A na zaklade toho konania sa naozaj teoreticky moze stat, ze sa podvodnik zlakne a vrati peniaze. Teda ucinenim takehoto kroku a podanim podnetu do banky sa da len ziskat.
Takze , menej smiechu a viac rozmyslania ;) A mozes zacat tym, kto a ako rozhoduje, ci je platba dobra, alebo zla ;)