mamamiaaa
06.02.17,06:12
Veľmi Vás prosím keby ste sa podelili so svojimi skúsenosťami s pôžičkou od súkromníka ?? Viem, že je to úplne posledné možné riešenie a všetci budete odhovárať .. ale predsa .. Nájde sa niekto kto má skúsenosť ? Alebo pozná vo svojom okolí niekoho seriózneho kto by bol ochotný požičiať cca 9 tis. na 5 -6 rokov ?
Jarka 1
06.02.17,07:30
Nemyslím, že by ťa niekto odhováral. Práve naopak, odhovárať treba toho, kto by chcel peniaze požičať nejakému neznámemu podnikateľovi. A ak ti nejaká súkromná osoba bude chcieť požičať, tak sa maj pred ňou na pozore, lebo to znamená, že si svoje peniaze vie vymôcť späť za každú cenu. Myslím, že nenájde š žiadneho normálneho súkromníka, ktorý ti požičia, podvodníka však áno.
sosak
06.02.17,07:36
Ak myslíš súkromníka aj tvojich príbuzných, tak si od nich kľudne požičaj.
Braňo
06.02.17,10:18
nehovoríš, čo ponúkaš ako ručenie. za modré oči takúto sumu nepožičia ani rodina.
Oliwa
06.02.17,10:22
mamamiaaa...!!!
Naozaj tie peniaze tak súrne potrebuješ? Lebo malá suma to teda nie je...
Pavol5
28.04.17,12:53
do toho by som nešiel, ale je to asi na každom.
misomiso
28.04.17,15:59
Vsetko je to o tom, ako sa veritel s dlznikom pozna a ako si je isty, co od neho moze ocakavat. Ja bezne zhodnocujem peniaze svojich znamych cez moje podnikanie. Rozhovory s bankami zvycajne nikam neviedli. Ked sa nam dari, tak to sami vidia na obratoch a ponukaju nam "predschvelene uvery". Stale vyvolavaju,ani do IB se neviem dostat bez toho, aby som nemusel 5 x odkliknut, ze isto necham uver. Ked idem nieco vybavovat, tak ma chytaju za rukav v naivnej viere, ze zoberiem uver, ak ak ho nepotrebujem (pretoze akcia - zlava z poplatku). Ked potom uver skutocne potrebujem, tak sa zacnu cukat, pretoze vidia, ze na uctoch mame prave menej. Respektive nam ponuknu uver ale vo vyske, ktora pre nas nic neriesi. Neda sa im vysvetlit, ze my potrebujeme trojnasobok an to, aby sme mohli spustit pripraveny projekt. Takze ostava iba obehnut kamaratov a vyzbierat peniaze, ponuknut im povedzme 4 - 6%, co je viac ako maju na uctoch v banke. Ale nerobvim to rad, pretoze je to ako keby som chodil po kamaratoch, aby mi pozicali auto (ked jestvuju autpozicovne).