StanoCer
06.02.17,08:27
Dobry den,

cca 4 roky pracujem z domu (cez internet), zo Slovenska pre zahranicnu firmu (firma posobi vo Velkej Britanii), ktora nema na Slovensku pobocku. Firma je len registrovana v socialnej poistovni a v zdravotnej poistovni, kvoli potrebnym odvodom z mojej mzdy. Dane platim na Slovensku. Jedna sa o trvaly pracovny pomer na dobu neurcitu (zavisla cinnost). Mam otazku, v pripade ze sa firma z organizacnych dovodov rozhodne so mnou ukoncit pracovny pomer, mam narok na vypovednu lehotu, pripadne odstupne podla slovenskeho zakonnika prace, alebo sa moj pracovny vztah a tym aj jeho ukoncenie riadi pravidlami, ktore su platne vo Velkej Britanii?

Dakujem za akukolvek radu.
Jakubec
06.02.17,08:48
Vyborna otazka. Co k tomu hovori text pracovnej zmluvy a jej dodatkov?
StanoCer
06.02.17,09:15
Dakujem za reakciu. No pre doplnenie informacie, zmluva bola uzavreta este v Anglicku, na ktorej je vznik pracovneho pomeru februar 2009. V roku 2013 som sa rozhodol z Anglicka odist, s tym ze mi bolo ponuknute pokracovat v praci na zaklade zmluvy ako dovtedy, s tou zmenou ze pracu budem vykonavat zo Slovenska tak ako som uz uviedol. Zmluva hovori o vypovednej dobe 2 tyzdne v pripade ze som pracoval nepretrzite 2 roky a za kazdy dalsi odpracovany rok mam narok na dalsi tyzden. Z toho mi vychadza ze narok mam na vypovednu dobu 2+6 tyzdnov (8 tyzdnov celkom). Vypovedna doba zacina plynut dnom nasledujucim po dni kedy bola vypoved dana. Taktiez nie som si isty ci vypoved musi byt dana pisomne alebo postacuje ustne oznamenie, nakolko toto v zmluve spomenute nieje, no predpokladam ze vo Velkej Britanii sa povazuje aj ustne oznamenie ako postacujuce. Odstupne sa v zmluve ani dodatkoch nijak nespomina.