Lola1111
06.02.17,17:54
Dcéra v januári chodila brigádovať a tam sa zoznámila s jedným 32 ročným chalanom, dcéra má 19 rokov a je pred maturitou. Prestala sa učiť, nechce sa jej do skoly chodiť odkedy je spolu s tým informatikom. Dcérin frajer je síce inteligentny, ambiciozny, ale neviem, že prečo sa priťahuje k dievčatám do cca 22 rokov, to mi povedala dcéra, že jej frajer aj na brigáde bol v kontakte iba s mladými babami.
Neviem, čo mám robiť, moja výchova zlyhala, dcéra sa učiť nechce, správa sa arogantne. Bojím sa, že otehotnie a nedokončí ani strednú školu.
lujza.j
06.02.17,17:17
Antikoncepcia....proti otehotneniu
alaya1
06.02.17,17:31
Svoj nazor dcere pokojnou formou mozes povedat, aj to, co si myslis o tom, ze sa neuci. Avsak dcera je dospela a zije svoj zivot. Vekova rovnakost este nedava zaklad harmonickemu suzitiu. Niekedy aj vacsi vekovy rozdiel vyustí do dlhorocneho spokojneho suzitia.
Ak nechces dceru stratit, snaz sa na nu netlacit, ma 19 rokov a svoj zivot v rukach. Aj ked s jej rozhodnutiami nesuhlasis, skus ich akceptovat a stat pri dcere. Inak ju mozes stratit. . Svoje chyby, ale aj stastie v zivote si musi kazdy prezit sam.
lujza.j
06.02.17,17:31
Ja som reagovala na poslednu vetu...ty na ktoru?!
veronikasad
06.02.17,18:21
Nepomohol by rozhovor s dcerinym priateľom, aby ju podporoval v tom, aby školu dokončila? Podľa veku zrejme ide o maturitný ročník ...
Tweety
06.02.17,18:26
Dcéra v januári chodila brigádovať a tam sa zoznámila s jedným 32 ročným chalanom, dcéra má 19 rokov a je pred maturitou. Prestala sa učiť, nechce sa jej do skoly chodiť odkedy je spolu s tým informatikom. Dcérin frajer je síce inteligentny, ambiciozny, ale neviem, že prečo sa priťahuje k dievčatám do cca 22 rokov, to mi povedala dcéra, že jej frajer aj na brigáde bol v kontakte iba s mladými babami.
Neviem, čo mám robiť, moja výchova zlyhala, dcéra sa učiť nechce, správa sa arogantne. Bojím sa, že otehotnie a nedokončí ani strednú školu.
Píšeš, že je to inteligentný muž, zrejme už bol aj v rodine, tak by som si s ním o tom pohovorila, možno by to pomohlo.
lujza.j
06.02.17,18:31
Ale potom k takemu stavu vobec nemalo prist....tazko tu ...v akom stave je ich vztah a ci vobec nejaky je....
Tweety
06.02.17,18:34
Ale potom k takemu stavu vobec nemalo prist....tazko tu ...v akom stave je ich vztah a ci vobec nejaky je....
Áno, mal byť v tomto rozumnejší.
bettylou
07.02.17,09:31
Antikoncepcia....proti otehotneniu

a potom, že biela rasa je na pokraji vyhynutia...
lujza.j
07.02.17,09:48
To povedz hore matke..co ma obavu.....
bettylou
07.02.17,18:40
Šak to ja jej, :)
besttracker
07.02.17,19:45
19-ročna už mala mat aspon 3 deti ........ ale nie zartujem :D preco sa nechce ucit ?lebo rozmysla kde a ako by si to s nim rozdala... neboj potrva to max 5-6mesiacou,potom uz ich to trocha omrzi.....

poznam dievca co porodila v 16-tich a casom si urobila VS,a pritom je z dobrej rodiny.....bol to sice sok,ale vstah otcom dietata sa skoncil asi do roka....určite to musi pochopit ona sama...maturita sa da dokoncit kedykolvek.... ale určite by som to nevyhrodzoval do kritickych stavom,lebo psychika je nevyspitatelna,aby neurobila nejaku blbost....a proti otehotneniu to co ostatny.. :-)
taiko
07.02.17,19:48
19-ročna už mala mat aspon 3 deti ........ ale nie zartujem :D poznam dievca co porodila v 16-tich a casom si urobila VS,a pritom je z dobrej rodiny.....bol to sice sok,ale vstah otcom dietata sa skoncil asi do roka....určite to musi pochopit ona sama...maturita sa da dokoncit kedykolvek.... ale určite by som to nevyhrodzoval do kritickych stavom,lebo psychika je nevyspitatelna,aby neurobila nejaku blbost....a proti otehotneniu to co ostatny.. :-)
jeeesus marija. To si musel bohovo rychlo pisat toto ;) btw Nie zeby na tom zalezalo, ale mozem sa opytat ? Ty uz mas 19 ?
Soňa K
07.02.17,20:04
19-ročna už mala mat aspon 3 deti ........ ale nie zartujem :D preco sa nechce ucit ?lebo rozmysla kde a ako by si to s nim rozdala... neboj potrva to max 5-6mesiacou,potom uz ich to trocha omrzi.....

poznam dievca co porodila v 16-tich a casom si urobila VS,a pritom je z dobrej rodiny.....bol to sice sok,ale vstah otcom dietata sa skoncil asi do roka....určite to musi pochopit ona sama...maturita sa da dokoncit kedykolvek.... ale určite by som to nevyhrodzoval do kritickych stavom,lebo psychika je nevyspitatelna,aby neurobila nejaku blbost....a proti otehotneniu to co ostatny.. :-)
Nie, že by to bolo dôležité ...... čo si mal zo slovenčiny ?
afrikánka
07.02.17,21:15
32 ročný "chalanisko" je mladý muž. Muž, ktorý by mal uvažovať o založení rodiny. Ale on zrejme ešte nevyspel natoľko, aby si rodinu zakladal. Možno sa bojí, možno sa mu ešte nechce... Že vyhľadáva mladé dievčatá, nasvedčuje o jeho mentálnej nezrelosti. Inak by si hľadal partnerku s dokončeným vzdelaním, prácou.... partnerku, ktorá by bola pripravená na vážny partnerský, alebo manželský vzťah.

Dcéra je biologicky dospelá, ale nie je finančne nezávislá, nedoštudovala, nemá prácu, ani príjem. Je prirodzené, že matka má obavy.

Sama si musí týmto vzťahom prejsť, nech sa skončí akokoľvek. Ty, ako matka sa snaž o porozumenie pre dcéru, ktorá je "zaláskovaná", nekričať, nezakazovať, to nepomôže. Rozumným prístupom a rozhovorom sa snaž s dcérou dohodnúť o pravidlách "randenia" a povinnosti voči škole.