evamaria
10.07.06,17:00
Chcela by som sa opýtať ako postupovať pri nákupe svadobných šiat z ČR za účelom jeho prenájmu v SR. Je potrebné platiť z nakúpenej čiastky clo? Kde tak vykonám? Priamo na hraniciach alebo dodatočne na colnom úrade v mieste podnikania?
Ďakujem za rady.
babenko1
10.07.06,15:04
ty chceš mať požičovňu svadobných šiat?
Zoltán Kovács
10.07.06,15:05
Chcela by som sa opýtať ako postupovať pri nákupe svadobných šiat z ČR za účelom jeho prenájmu v SR. Je potrebné platiť z nakúpenej čiastky clo? Kde tak vykonám? Priamo na hraniciach alebo dodatočne na colnom úrade v mieste podnikania?
Ďakujem za rady.

Clo nebudeš platiť nikde, nakoľko sme v EÚ. A je to nákup v rámci EÚ. Keď si plátcom DPH, v tom prípade si povinná samozdaniť nákup.
evamaria
10.07.06,15:06
Ja už ten salón mám...:-)
renča1
11.07.06,06:57
Clo nebudeš platiť nikde, nakoľko sme v EÚ. A je to nákup v rámci EÚ. Keď si plátcom DPH, v tom prípade si povinná samozdaniť nákup.

Samozdanenie budeš robiť len ak si platcom dph.
renča1
11.07.06,06:59
Chcela by som sa opýtať ako postupovať pri nákupe svadobných šiat z ČR za účelom jeho prenájmu v SR. Je potrebné platiť z nakúpenej čiastky clo? Kde tak vykonám? Priamo na hraniciach alebo dodatočne na colnom úrade v mieste podnikania?
Ďakujem za rady.

DPH platiť nebudeš, tak ako už vyššie je spomenuté sme v EÚ. Predpokladám že nie si platcom dph. V ČR ti predajú šaty s českou dph a ty ju zaplatíš a naúčtuješ celú uhradenú sumu aj s dph do nákladov (výdavkov) a to je všetko . :)