kirstie26
07.02.17,08:16
Prosim o radu. Prvy rok som prenajimala byt, ktory som zaradila do obchodneho majetku, tym padom som mala vydavky vyssie ako prijem z prenajmu. Za rok 2016 som mala aj prijem zo zamestnania. Prosim o radu ako podat danove priznanie? Dakujem
jslancik
07.02.17,07:53
strata z prenájmu ti neovplyvní daňové priznanie spôsobom, akým by si čakala.

mimochodom, na túto tému je tu toho popísané dosť. skús pohľadať, ak ti nestačí moja odpoveď.
kirstie26
07.02.17,08:01
Skor by ma zaujimalo, ako to uviest v danovom priznani, ci uviest iba vydavky vo vyske prijmu, alebo akym sposobom uviest prijmy a vydavky z prenajmu? Vdaka
jslancik
07.02.17,08:04
výsledok z daňovej evidencie uvedieš do správneho riadku v DP. ale ako vravím, je tu toho popísané ďaleko viac a komplexnejšie, treba iba použiť vyhľadávanie.
Žabinka
07.02.17,08:14
skús si vyplniť elektronický formulár na stránke finančnej správy a zistíš, že pri prenájme nehnuteľnosti výdavky nemôžu byť vyššie ako príjmy.. vypíše ti žlté upozornenie: Riadok 11/Výdavky, može byť max do výšky riadku 11/Príjmy..
a pozri si aj informácie na stránke FS https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn/prenajom-nehnutelnosti-situaci kde sa píše:
Daňová strata
Od 1. januára 2012 daňovník nemôže pri príjmoch z prenájmu vykázať daňovú stratu.
Daňovník pri príjmoch z prenájmu uvedených v daňovom priznaní môže uplatniť daňové výdavky maximálne do výšky týchto príjmov.
kirstie26
07.02.17,08:19
super, dakujem pekne
lotina
07.02.17,10:33
zapojím sa do témy, ja som dostal vyjadrenie z FS, že ak má szčo na ŽL uvedené aj -prenájom -, tak je to brané ako aktívny príjem a daňovú stratu si z takéhoto príjmu môže uplatniť. Je to tak? teraz som ostal trochu v pomykove. Ďakujem.
Žabinka
07.02.17,10:45
je to tak vtedy, ak ide o príjmy z prenájmu, ktoré sú súčasťou §6 ods.1 ZoDzP..
ak ide o príjmy z prenájmu podľa §6 ods.3, tak nemôže vykázať stratu..