mondes
07.02.17,11:14
Ahojte, zamestnávateľ má povinnosť zamestnancovi, ktorému nerobí RZD vydať potvrdenie o zdanit. mzde. Ale ak si zamestnanec to potvrdenie nevyzdvihne, má povinnosť zamestnávateľ mu to potvrdenie poslať poštou?
A zamestnancovi, ktorému robíme RZD nie je potrebné vystaviť aj potvrdenie o zdanit. mzde. Však? Ďakujem pekne.
Tweety
07.02.17,10:29
ÁNo, ak si o nevyzdvihne, poslať do vlastných rúk doporučene. Zamestnancom, ktorým robí RZD, potvrdenie, ak oň nepožiadajú, nedáva.
Platí § 39
(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľný príjem, vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti z údajov uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet základu dane, preddavkov na daň, dane, na priznanie zamestnaneckej prémie a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie, ktorého vzor určí finančné riaditeľstvo a uverejní ho na svojom webovom sídle a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.
willma
07.02.17,10:32
poštou a doporučene, ako inak preukážeš, že si si splnila povinnosť?
mondes
07.02.17,12:31
Ďakujem Vám.
mondes
07.02.17,21:03
A ešte sa opýtam, je potrebné vytlačiť potvrdenie 2x, jedno pre zamestnanca a druhé založiť k dokladom? Alebo len stačí, že som to vydala zamestnancovi a on mi podpíše prevzatie. Vďaka.
willma
08.02.17,05:59
kam ti podpíše prevzatie? Logicky na druhú kópiu potvrdenia
mondes
08.02.17,06:28
No, nemusí to byť druhá kópia potvrdenia, ale môžem si urobiť, (čo som si aj urobila) zoznam vydaných potvrdení o zdanit. mzde za r. 2016. :)
marta17
08.02.17,07:36
Alebo vo Vyhlásení na uplatnenie nezdaniteľnej časti....., ods. VI.Údaje o vydaných dokladoch a potvrdeniach podľa § 39 Zákona