Ajkami
10.07.06,20:00
Ahojte, poraďte mi na aké účty mám zaúčtovať, ak nám poisťovňa vráti zvyšok peňazí pro zrušení havarijnej poistky auta. Mám to zaúčtovať, až keď prídu peniaze na účet, alebo s dátumom kedy prišiel list z poisťovne. Ďakujem.
Paula
10.07.06,18:03
Ahojte, poraďte mi na aké účty mám zaúčtovať, ak nám poisťovňa vráti zvyšok peňazí pro zrušení havarijnej poistky auta. Mám to zaúčtovať, až keď prídu peniaze na účet, alebo s dátumom kedy prišiel list z poisťovne. Ďakujem.
Na základe listu z poisťovne zaúčtujem s dátumom ukončenia zmluvy. Ak sa vrátenie peňazí týka toho istého účtovného obdobi......378xx/568xx.
Ajkami
11.07.06,18:02
Mám ešte doplňujúcu otázku. Čo v takom prípade keď zmluva bola vypovedaná 3.4.2006 ale majiteľ doniesol list až 30.6., a peniaze mu poslali šekom domov a šek nedoniesol. Ako mám postupovať? Mám naúčtovať list, aj keď nemám doklad o prijatí penazí? Ďakujem.
Paula
11.07.06,18:14
Mám ešte doplňujúcu otázku. Čo v takom prípade keď zmluva bola vypovedaná 3.4.2006 ale majiteľ doniesol list až 30.6., a peniaze mu poslali šekom domov a šek nedoniesol. Ako mám postupovať? Mám naúčtovať list, aj keď nemám doklad o prijatí penazí? Ďakujem.

Poisťovňa mu poukázala na súkromné meno a adresu "preplatok" poistného, ktorý patrí firme. Tak? Hovoríme vôbec o aute zaradenom vo firme do užívania?
Ajkami
11.07.06,19:19
Áno, pretože v živnostenskom liste je uvedená adresa bydliska, ale prevádzku má na inom mieste a skoro všetky doklady mu chodia na adresu bydliska. Ja som vo firme iba 3 týždne ale pokiaľ viem jedná sa o auto, ktoré patrilo firme a ktoré predali.
Paula
12.07.06,06:02
Neviem aké sú možnosti tvojho SW. Ak ti nedovolí pridať interný doklad 3.4., resp. s iným dátumom, ktorý predchádzal príjmu peňazí, zaúčtuj ho s aktuálnym dátumom. V prvom rade musíš znížiť náklad, o ktorom si účtovala pre rok 2006. Pohľadávka voči poisťovni ti však zostane visieť, pokiaľ nemáš doklad o príjme. Je na podnikateľovi, aby dal teraz vec do poriadku.