tomas158
07.02.17,13:11
Dobrý den, v najbližších dnoch budem zakladať S.R.O, chcel by som otvorit v našom meste pizzériu. Otázka je či sa mám stať hned aj dobrovolny platca DPH. Stať sa ním automaticky musím ak spravim obrat skoro 50 000e za 12 mesiacov. Povedzme že take niečo je v pláne po 10 tich mesiacoch. Mam byť radšej neplatca, predavat pizzu za 5€ a až ked to bude po tych 10 mesiacoch potrebne sa mam stať platcom ? AK by som chcel udržat jednotné ceny a nechal pizzu za 5€ mne by tak zostalo po odpočitani DPH 4.17€.

Pochopil som problematiku spravne že sa mi viac oplati tych 10 mesiacov čakať alebo je v tom zádrhel a mam sa stať dobrovolnym platcom hned. Možem si tak odpočitavať dan na vstupe

Vďaka
Braňo
08.02.17,05:27
možno by bolo zaújímavé posúdiť, čo si do pizzérie investoval (do technológie) a odpočítať dph z týchto súm.
taiko
08.02.17,05:37
co si o danej veci mysli Tvoja uctovnicka (uctovnik) ?
jslancik
08.02.17,06:18
Zdá sa, že tomu ani zamak nerozumieš. Ty tu pizzu vyrábaš bez akýchkoľvek nákladov? Žiadne nákupy nerobíš? Lebo tam všade je DPH. A ľahko sa môže stať, že z 5€ ti neostane 4,17€ ale 5€. Co sa týka DPH. Co sa týka nákladov, tak to máš snáď spocitane.