liduska
10.07.06,19:56
Ak SZČO je popri zamestnaní a nemal r 2005 žiadny príjem zo SZČO je povinný sa odhlásiť zo soc.poisťovne?Alebo stačí predložiť výpis z DP k tomu aby nemusel platiť odvody ako SZČO.
abel
10.07.06,18:15
Mala som skúsenosť, že SP vyzvala podnikateľa, aby sa odhlásil a ak chcel byť poistený, musel sa zaregistrovať ako dobrovoľne poistená osoba. Predložiť výpis nestačí, musí dať aj odhlášku SZČO.
va1ke
10.07.06,18:22
skús si pozrieť toto. možno ti to pomôže http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1755&prm2=4381
Žanet
10.07.06,18:26
Mala som skúsenosť, že SP vyzvala podnikateľa, aby sa odhlásil a ak chcel byť poistený, musel sa zaregistrovať ako dobrovoľne poistená osoba. Predložiť výpis nestačí, musí dať aj odhlášku SZČO.

Ja si zas myslím,že ako SZČO by sa nemal odhlasovať-odhláškou veď neruší živnosť- nemal iba príjem a preto by mal stačiť výpis z daň.priznania 2005 -nieje povinný platiť zo živnosti. Naďalej bude platiť ako som pochopila zo zamestnania.
va1ke
10.07.06,18:53
Na tvoju otázku sa nedá dať jednoznačná odpoveď keď nevieme ako to bolo v minulosti. Platila si zo SZČO nejaké odvody. V prípade, že áno tak bola na sociálnej poisťovni prihlásená. V prípade, že nie tak si sa ani neprihlasovala tak sa nemusíš ani odhlásiť. Podáš len výpis z DP(vlastne už mal byť zaslaný)
abel
10.07.06,19:10
Ja si zas myslím,že ako SZČO by sa nemal odhlasovať-odhláškou veď neruší živnosť- nemal iba príjem a preto by mal stačiť výpis z daň.priznania 2005 -nieje povinný platiť zo živnosti. Naďalej bude platiť ako som pochopila zo zamestnania.
Každá registrácia musí mať začiatok a koniec. Ak sa liduska pýtala, či sa má odhlásiť, tak predpokladám, že SZČO bola prihlásená.
A ak bol prihlásený zo zákona a teraz za rok 2005 nemal obrat 82800.- tak sa z povinnej registrácie musí odhlásiť.
Melnick
10.07.06,19:33
Každá registrácia musí mať začiatok a koniec. Ak sa liduska pýtala, či sa má odhlásiť, tak predpokladám, že SZČO bola prihlásená.
A ak bol prihlásený zo zákona a teraz za rok 2005 nemal obrat 82800.- tak sa z povinnej registrácie musí odhlásiť.
Prikláňam sa k Elenke,pretože nepoznáme predchádzajúce roky a povinnosť platenia. Ale poznám prípad,keď podnikateľ pre neodhlásenie sa ,musel doplácať cca 50000.- Sk. A dodatočne zistil,že bol poistený povinne a aj dobrovoľne. Preto si treba radšej zájsť do SP a overiť si ako je zaregistrovaný zo SZČO.:)
abel
10.07.06,19:41
Presne tak, tu je "nebezpečná" tá dobrovoľná registrácia. Ak je niekto poistený dobrovoľne a potom mu od 1. 7. vznikne povinnosť zo zákona, najčastejšie sa z tej dobrovoľnej registrácie zabudne odhlásiť a potom mu beží súbeh. A samozrejme že Sociálna poisťovňa na to upozorní cca po troch rokoch, keď vás ohúri výškou nedoplatku.
Žanet
11.07.06,05:38
Každá registrácia musí mať začiatok a koniec. Ak sa liduska pýtala, či sa má odhlásiť, tak predpokladám, že SZČO bola prihlásená.
A ak bol prihlásený zo zákona a teraz za rok 2005 nemal obrat 82800.- tak sa z povinnej registrácie musí odhlásiť.


Práve som prevolala socku máte pravdu, treba sa odhlásiť do 8 dní-registračným listom. Mýlila som sa.