nikula
07.02.17,22:40
Szčo má zriadený účet v banke, na ktorý mu prichádzajú úhrady faktúr a aj platí úhrady. Okrem toho má tam viacero položiek jeho osobnej spotreby.
Účet je na jeho meno, ale nevie si spomenúť, či ho hlásil na DU. Dá sa to nejako zistiť???
Aký je rozdiel v účtovaní, ak je nahlásený na du alebo ak nie je nahlásený na du?

Ak som dobre porozumela, tak ak nie je nahlásený, tak evidujem pohyby týkajúce sa podnikania cez interný doklad. A dohlásim na du....

Ak je nahlásený, tak sa bude účtovať všetko? a osobné platby pôjdu ako VNZD?
kukučka
07.02.17,22:10
Skontroluj zmluvu o účte, mal by to byť podnikateľský účet a účtuješ normálne. Akurát za neskoré nahlásenie daňovému úradu môže SZČO očakávať pokutu.
Tiež by mal vedieť, že neslúži na osobné nákupy.
nikula
07.02.17,22:11
je to bežný účet
nikula
08.02.17,14:23
je to bežný účet, takže neviem zistiť.... ak by som rok 2016 nechala tak a účtovala by som internými dokladmi príjem i výdaj z podnikania a tento rok by sa účet nahlásil ak nebol nahlásený..... Je to správny postup?
Jarka 1
08.02.17,15:24
Nie je. Rok 2016 účtuješ všetky pohyby na výpise. Súkromné ako osobnú spotrebu. Účet musíš nahlásiť, lebo na ňom mal príjmy z podnikania. Ak si nevie spomenúť, nech sa ide spýtať svojej správkyne dane.
Krakonoš
08.02.17,17:59
Ak by SZČO viedol daňovú evidenciu podľa §6 ods. 11 ZDP, tak stačí evidovať len daňové výdavky. Osobné platby by sa nijako nemuseli účtovať, ani evidovať.
Jarka 1
08.02.17,18:31
Len si myslím, že aj tak by mal byť účet nahlásený, ak tam má príjem z podnikania.
Krakonoš
08.02.17,19:05
Nahlásený ´áno, aj v prípade daňovej evidencie