Jardos32
08.02.17,01:38
Dobrý deň chcem sa vás opýtať či nieje nejaký paragraf alebo niečo načo by som sa mohol ohrádzať zo zákoníka práce alebo tak keď chcem ukončiť pracovný pomer aby ma podľa zákona museli pustiť, lebo pracujem v OSSR a u nás je problém ukončiť pracovný pomer lebo nás tu držia nasilu a zamietajú nám žiadosti do civilu ktorý chceme odísť. A nasilu niekoho držať nieje protizákonné?
Jardos32
09.02.17,01:34
Aha diky moc :)
Jardos32
09.02.17,01:35
A skoda som mydlel ze zakonik prace platy prevsetkych :/ ale diky daco us skusim napisat do tej ziadosti podla toho...
avalik
09.02.17,05:50
Ako vojak nie si zamestnanec podľa Zákonníka práce ale vykonávaš štátnu službu podľa zákona č. 281/2015 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-281
Skončenie štátnej služby je uvedené v § 83 - 85 ... záleží v akej štátnej službe si, koľko máš odslúžené, akú máš výsluhu v hodnosti a pod.

Zákonník práce pre vojakov platí len v obmedzenom rozsahu, konkrétne paragrafy sú vymenované v § 217 zákona 281/2015.
avalik
09.02.17,05:52
Nespravna odpoved, neuzitocne
buchač
09.02.17,07:54
Užitočné a či neužitočné...mne je šuma fuk.
Zaujímavé je, že si použila rovnaký neužitočný zákon ako aj ja.
---------------------
avalik 02.09.12 20:04

§70

(2) Služobný pomer profesionálneho vojaka možno skončiť prepustením, ak

a) požiadal o skončenie služobného pomeru pred uplynutím doby uvedenej v odseku 1 písm. i) až k),
...
i) mu uplynula maximálna doba služby,
j) mu uplynula doba výsluhy v hodnosti a nebol zaradený do programu udržiavania,
k) mu uplynula dohodnutá doba na zotrvanie v dočasnej štátnej službe,

ziadosti si mozes davat kolko chces ... vyhovene ti bude ak je to v zaujme OS ... inak sluzis do konca zavazku resp. ta mozu prepustit z inych dovodov (§70)

zakon v aktualnom zneni: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-346

http://www.porada.sk/t67487-ukoncenie-pracovneho-pomeru-profesionalneho-vojaka.html
---------------------
Takže v konečnom dôsledku je vlastne ktorá odpoveď správna ? Dve témy o tom istom a dva názory ?

Kurňa...ani neužitočné Ti nedávam...Ty si iný level.
avalik
09.02.17,08:48
čítaj s porozumením ... 346/2005 už nie je platný, od 1.1.2016 platí 281/2015
... ty si dal link na 346 ja na 281, ktorý je aktuálne platný
buchač
09.02.17,10:17
..." u nás je problém ukončiť pracovný pomer lebo nás tu držia nasilu a zamietajú nám žiadosti do civilu ktorý chceme odísť."
=================================
Viacmenej neverím...ALE môj názor je vedľajší.

Armáda nie je nejaké väzenie...keď z nej chceš odísť, tak proste odídeš...
Prípadne budeš odídený. ;)

P.S.:
Ak nepochopíš poslednú vetu, tak niet čo absolútne riešiť.
Jardos32
11.02.17,16:20
No tak asi viem ked tu us 6sty rok pracujem..To by si musel byt tu aby si to pochopil odnas nemozes odist len tak ako od policie alebo inej statnej spravy...odnas mas problem odist nechcu pustat lebo je nas malo kazdy jeden sme pre nich nenahraditelny, problem sa neni dostat do armady ale s nej, vyacerim kamaratom zamietli aj na 6 razi ziadost do civilu ale to je nadlho...ja som chcel radu ohladom dakeho paragrafu alebo tak naco by som sa mohol ohradzat a nie my tu napises ze mozelm len tak odist keby mozem len tak us som davno het a nezamietali by mi ziadosti do civilu...jeden znamy dokonca nafukal naschval aby ho vyhodili a ajtak ho nevihodili sa to ututlalo...us ani zo zdravotnych neni take jednoduche, ani ze porusis zmluvu ze si bud otvoris zivnost, zmenis narodnost atd....ano vyhodia ta zato ale budes trestany lebo si porusil zmluvu a mozu to povazovat za vlastizradu a sa nedoplatis...atd...to je nadlho ale len tak sa odtialto nedostanes...
Jardos32
11.02.17,16:22
aha diky moc idem si to pokukat :)