jankajese
10.07.06,20:40
Ahojte, tak už mám konečne PC doma. Ale mám problém, strašne hučí. Myslela som si, že to prejde, ale už ma z toho bolí hlava. Neviem či je to normálne, aby tak nový PC hučal (je to asi ventilátor, ale skutočne sa to nedá zniesť).
DanielaSL
10.07.06,18:49
Mne tak hučal a keď mi vymenil kamarát ventilátor, tak ide tichúčko.
jankajese
10.07.06,18:52
Je to fakt neznesiteľné, myslíte, že je to dôvod na reklamáciu?
M3G
10.07.06,18:52
Ahojte, tak už mám konečne PC doma. Ale mám problém, strašne hučí. Myslela som si, že to prejde, ale už ma z toho bolí hlava. Neviem či je to normálne, aby tak nový PC hučal (je to asi ventilátor, ale skutočne sa to nedá zniesť).

Ak je to starší PC, bude to pravdepodobne ventilátor alebo pevný disk(tá vec, kde si ukladáme údaje). Na bežnom počítači sa tak raz za 2 roky pokazí nejaký ventilátor a je potrebné ho vymeniť.
Jeden býva na zdroji vzadu
ďalší na procesore vo vnútri
ďalší na grafickej karte vo vnútri

Odporúčam dať si to vymeniť, nový ventilátor stojí 100-300 Sk(+robota 30 min.) podľa kvality a neoplatí sa zbytočne trpieť taký hluk.
jankajese
10.07.06,18:58
Je to úplne nový PC, takže sa mi zdá, že by to malo ísť ako hodinky, ale ....
M3G
10.07.06,19:16
Je to úplne nový PC, takže sa mi zdá, že by to malo ísť ako hodinky, ale ....

Keď som začínal pred mnohými mnohými rokmi, občas sa mi stalo, že som dal na hlavný procesor trochu predimenzovaný chladič, ktorý strašne hučal - ako chladnička. Po mesiaci mi klient volal, že keď ho nechcem mať na svedomí, mal by som mu dať trochu tichší počítač, tak som to vymenil...

Taká otázka: Hučí to pravidelne-rovnako, alebo to vydáva také tóny ako keď pridáva auto?:D
DanielaSL
10.07.06,19:16
Keď je nový tak ho reklamuj....