marekkv
08.02.17,15:19
Dobry den, chcel by som sa poradit.... resp. co mi odporucate robit.... Pred 2 rokmi sa nasi rozviedli... otec ostal byvat v dome,, kde vyrastal od malicka... my sme sa odstahovali odtial... Je spoluvlastnikom toho domu.. po niekolkych mesiacoch sa tam nastahovala jeho matka a syn... /dalsi spoluvlastnici/... na zaciatku bol pokoj,, no casom si matka vsima ze o dom sa treba starat, neustale same vydavky a atd.. tak chce dom predat aj so synom. no otec s tym nesuhlasi,, resp. jej ovedal, nech mu najde nahradne byvanie, alebo nech ho vopred vyplati, potom to podpise.. no ona si asi myslela ze ho nejak oklame da mu par eur. a hotovo... no odvtedy zacali same ,,vojny,, tam.. nepokoje.. same hadky... ten dalsi syn je polovicny alkoholik, denne chodi opiti domov,, potom robi len bordel doma.. a hadky su.. sem-tam bitky.. ked skace... no ta matka hned vola policajtov.. a vsetko hadze na otca... asi ma za umyslom ho dostat do vezenia.... alebo no neviem co... kedze s nim nemoze manipulovat.. a len ho vahadzuju z domu,, nech sa vyprace a take podobne veci.. policajti tam chodia spisu zapistnicu a dalej sa to nejak neriesi... a to kazdy tyzden... tak no neviem co by ste mi radili... co ma otec spravit,,, je sptoluvlastnikom domu, kde podla nich nema ziadne prava.. obmedzuju ho chodit na wc do kupelne,, /lebo ze vraj kupelnu zrekonstruovala jeho matka/,, ziadne navstevy nic... niekto za nim pride, tak uz tam vykrikuju po dvore,, spehuju mu po izbach.. aj si ich zamyka... a vzdy tam nieco je inak prelozene... skratka denno-denne peklo tam preziva... sami stres... v noci vobec nespi... ziaden pokoj... on sa do nich nestara co robia.. no oni vsetko sleduju co kde ma. co robi, kam ide... si myslim ze je to uplne obmedzovanie domovej slobody... a plus psychicke tyranie... ---- co s tym teda robit????? kam ist????? ved toto nie je zivot...
Mária27
08.02.17,15:19
Tu nič nepomôže, len dom predať, podeliť si peniaze a hľadať iné bývanie. Ak nie podobrotky, tak dať na súd zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva. Ak to však bude predávať súd, stratia viac peňazí ...

Pokiaľ ešte nemajú rozdelený majetok po rozvode (bezpodielové spoluvlastníctvo), treba riešiť také delenie a vyporiadanie.
Dáša_
08.02.17,16:37
ak som tomu dobre rozumela, tak ide o matku a dvoch synov, nie o bývalých manželov. Ale či fakt veru neviem, ťažko sa to lúšti
buchač
08.02.17,16:39
Dáši...dobre si pochopila.
------------------------------
Tu je to v podstate jasné.

Jeden syn býval v dome.
Matka sa prisťahovala s druhým synom do domu.
Len by bolo zaujímavé vedieť, kde bývala doteraz a kde býval druhý syn.
Ale účel je jasný. Dostať prvého syna z domu za každých okolností.
Tweety
08.02.17,16:41
Aj otec je tam.
marekkv
08.02.17,17:36
ano ide o matku a dvoch synov... ta matka byvala predtym v panelaku... s tym synom.. /ten syn sa neozenil,, nema deti nikoho, tak sa drzi mamickinej sukne/ :) a nech to lepsie rozlozim ohladom domu--- dom kde moj otec byval... tam pred 30 rokmi byvala aj jeho matka s jeho otcom/mojim dedom/ aby ste nemali zmetky..... no dedo zomrel,, ta jeho zena si nasla noveho priatela... a tak odisla s nim byvat do bytu..../--- takze tych 30 rokov tam byval otec s nami...staral sa o vsetko.. aatd...- mal to byt uz jeho dom..apon podla reci ,,starej,, lebo jednemu synovi dala dom co ostal po prababe,, a ten dalsi syn/alkoholik/ ten mal byt.. no stali sa nejake okolnosti... nasi sa rozviedli,, tak ostal tam sam... a oni po case prisli k nemu.. lebo dom je velky dvojposchodovy... a asi mali vidinu byt ,,kralmi,, ze o vsetko je postarane xxx veci zrekonstruovanych.... no casom zistili ze to treba xx veci platit... tak uz sa asti to starej nepacii.. tak preto robi ,,tie veci,, co som hore rozpisoval.... dufam ze som to trosku priblizil tu situaciu,, a ste viac v obraze... no som zvedavy,, co mi poradite...
marekkv
08.02.17,17:47
no to aj mna napadlo,,, len co ja viem kolko by dostal za to... lebo ako si pisala na predaji sudom sa strati xxx penazi... ale zas.. tiez sa chcem spytat. ak tam otec byval od malicka... potom s rodinou,, staral sa o dom.. clovek tam xxx veci prerabal.. /len skoda ze xxx blockov nemame/... aaatddd... tak mal by mat na rok na vacsiu ciastku nie????bude na to sud prihliadat?? tiez co som cital.. spoluvlastnici sa maju podielat na vsetkych vydavkach domu... dan.. opravy aatdd.. a oni sa celu dobu nic nestarali,, a teraz zrazu sa chcu nabalit na dome.. a otca vysachovat....
Dáša_
08.02.17,18:01
takže babka má najväčší podiel a synovia (tvoj otec a strýko) majú menší. Najpravdepodobnejšie matka ma 4/6 a synovia po 1/6. Jedine predat a rozdeliť podľa podielu. Žiaľ.
Mária27
08.02.17,18:10
Ano, investície do domu sa zohladnia pri vyporiadaní spoluvlastníctva. Nemusíte mať bločky, bude sa brať do úvahy zhodnotenie domu - to urobia odborníci.