wayo
08.02.17,18:49
dobry den, chcem sa spytat, ak chcem kupit nejaku vec cez bazos, posle mi tovar na dobierku, ale ja to chcem zkontrolovat ci to je to co som si objednal, aby som si bol isty ze to je ono, aby sa nestalo ze zaplatim za nieco ine a uz sa potom pravdy ndovolam
Tweety
08.02.17,17:53
Otázka?
Jurry
08.02.17,17:54
nie nemôžeš si rozbaliť a skúšať balík pred zaplatením
Tweety
08.02.17,17:56
Zrejme chceš najprv vyskúšať a keđ nebude dobre nezaplatiť? Takto postupovať nemôžeš. Na takýto nákup slúžia kamennė obchody.
buchač
08.02.17,18:16
Dá sa...ALE MUSÍŠ to urobiť priamo pred doručovateľom.

Príklad z jedného eshopu (názov nie je podstatný).



V prípade akýchkoľvek pochybností odmietnite zásielku prevziať a ihneď nás informujte, aby sme sa dohodli na ďalšom postupe. Prípadne odporúčame prevziať balík a ihneď ho otvoriť pred doručovateľom. Pokiaľ zásielku prevezmete a zistíte poškodenie alebo stratu obsahu neskôr, nemôžeme už vstúpiť do prípadného reklamačného konania medzi Vami a doručovateľskou spoločnosťou. Na neskoršie reklamácie nemôžeme brať ohľad. Ak zásielka žiadne chyby nevykazuje, nie je doručovateľ povinný čakať na otvorenie zásielky. V prípade, že prevezmete zásielku a až po otvorení zistíte, že je jej obsah poškodený, kontaktujte Slovenskú poštu prostredníctvom e-mailu zaslaného na adresu reklamacie@slposta.sk. Reklamáciu poškodenej zásielky je možné uplatniť spätne a to až do 3 dní.

Pri jednej dôležitejšej zásielke som túto otvoril pred kuriérom a skontroloval obsah.
Doručovateľovi (všeobecne) je predsa jedno, čo je vo vnútri...on je mimo reklamácie obsahu.
------------------------
Slovenská pošta
Bod č. 9 Otvorenie zásielky ...strana 15
Kde sú dané podmienky na otvorenie zásielky.
https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=http://www.posta.sk/subory/36961/postove-podmienky-vseobecna-cast-vnutrostatny-styk.pdf
Terezia13
08.02.17,18:19
nie, nemôžeš, ako by si vrátil tovar - doručovateľ by ti ho otvorený už neprevzal, to je jednoducho riziko nákupu cez inzerát, ani nákup z riadneho e-shopu nemusí byť vždy podľa našich predstáv a naslepo z inzerátu už vôbec nie je záruka
buchač
08.02.17,18:56
...viď môj príspevok.
nunenko
08.02.17,19:32
Vieš, mnohokrát som kupoval cez bazoš na dobierku, a nakoniec ma obabral dego, čo mi mobil dal do ruky. Vyskúšal som ho všetko išlo a zaplatil mu, a prídem domov a nešlo nabíjanie, Slušne vyzerajúci debilko z bazošu to bol.
Na dobierku som z bazošu kúpil nefungujúce zariadenie, nedalo sa nastaviť. ´Predávajúci bezproblémovo zobral zariadenie naspäť.
Nič ti nepomôže ak natrafíš na obabrávača.Ak sa bojíš nekupuj cez bazare, ale v obchode so zárukou a dobrými referenciami.
Niekoľko krát som navrhol predávajúcemu, že nech mi to pošle len tak bez dobierky, a ja mu pošlem peniaze po prebratí balíka. Nikdy nikto nesúhlasil...vlastne je to opačné garde, on musí veriť mne, nie ja jemu. No nikto to nechápe, že nie som podvodník a zaplatím mu aj čosi naviac, čo sa ušetrí na dobierke... Svet sa zbláznil.