klaudia22
08.02.17,21:25
Dobrý deň.
Cez internet mením oblečenie, menila som s jedným dievčaťom, veci prišli mne veci prišli jej ...No mne prišli poškodené ...Ako napr.bunda bez zipsu alebo špinavé šaty atď .... A tri veci chybali... Všeobecné by ma zaujímalo, že keď prídu osobe čo mení s druhou osobou oblečenie a niečo je poškodené alebo niečo chýba či sa to dá riešiť políciou , keď sa s dotycnou osobou nedá dohodnut, teda resp keď sa neozýva... Myslíte že sa dá za niečo takéto podať trestné oznámenie ? Alebo to polícia zmietne zo stola ?
buchač
08.02.17,20:36
Ja by som určite zmietol...a potom ešte povysával. Aj utrel prach.

Polícia má riešiť iné veci a nie takéto píííííp...
klaudia22
08.02.17,20:42
Jasné, ved aj ja to tak isto beriem, ja sa len informujem :/ .... Jedine sa s tým len trošku povyhrazat ale potom budem ja zlá že sa vyhrazam. Len ktovie či trestné oznámenie takéhoto druhu aj vlastne je.......
Soňa K
08.02.17,20:52
Kúp si oblečenie v obchode a nevymienaj cez internet. Polícia sa má venovať Tvojmu chýbajúcemu zipsu ?
kopretinka
08.02.17,21:23
to nemyslíš toto vážne :eek: či? :D
klaudia22
08.02.17,21:28
:D nie :D máš pravdu ja viem ja sa len informujem
dmc
09.02.17,04:04
Aby bol skutok trestnym cinom musia byt naplnene vsetky jeho znaky, Objekt objektivna stranka, subjekt, subjektivna stranka. Jednou s podmienok je aj umysel a vyska skody. Pre trestnost cinu sa vyzaduje umysel -pokial nieje uveden v zakone ze v konkretnom trest. cine postacuje nedbanlivost. Pri trestnom cine podvodu sa vyzaduje umyselne konanie co potrebne aj poukazat. Staci ak menovana bude tvrdit ze sa pri odosielani pomylila a poslala ine veci ako chcela - je to samozrejme otazka dokazovania. Taktiez je potrebne aby vznikla "malá škoda" -(minimalne 266€ )

V tomto pripade ide podla mojho nazoru o obciansko pravny spor.
taiko
09.02.17,05:18
mozes popisat, za akych podmienok ona transakcia prebehla ? Mozno Ti potom tu nejaky odbornik moze dat relevantu radu
klaudia22
09.02.17,05:42
Vymena oblečenie poštou, dohadovanie cez FB. Nafotené oblečenie mnou(+_+), a tak tiež druhou babou. Navzájom sme si vybrali zbalili a poslali... Prišlo jej ona je spokojná ..Prišlo mne ja som nespokojná, slečna nieje na internete...Neviem sa spojiť.. ale asi kašlať na to
taiko
09.02.17,06:20
hmmm, no veru, asi kaslat nato. Asi by to bolo vela roboty s neistym vysledkom. Ako sa hovori, naucila si sa lekciu a zaplatila si skolne :)