zuzana pet
08.02.17,23:58
Vždy mi daňové priznanie podával zamestnávateľ. Teraz som ho podávala sama a neviem, či som sumu, čo mám dostať ako preplatok, nezapísala do riadku, kde sa píše, že mám zaplatiť daň. Môžem to ešte nejak napraviť (keď nie som si istá), alebo mám čakať, že sa mi ozvú z daňového úradu?
ivka70
09.02.17,06:08
Do 31.3. mozes stale podat opravne DP.
zuzana pet
09.02.17,07:07
Áno, to som si prečítala na internete. Lenže, ja neviem, či som tú chybu spravila. To mám podať to opravné podanie aj tak- pre istotu? A za druhé- čo to Opravné podanie znamená- to podávam nové podanie , akoby to pôvodné podanie ani neexistovalo- teda na takom istom tlačive, vypĺňať tie isté kolónky, alebo vypĺňať iné kolónky, alebo existuje na to iné tlačivo?
Tweety
09.02.17,07:08
Áno, to som si prečítala na internete. Lenže, ja neviem, či som tú chybu spravila. To mám podať to opravné podanie aj tak- pre istotu? A za druhé- čo to Opravné podanie znamená- to podávam nové podanie , akoby to pôvodné podanie ani neexistovalo- teda na takom istom tlačive, vypĺňať tie isté kolónky, alebo vypĺňať iné kolónky, alebo existuje na to iné tlačivo?
Opravné DP, teda do dátumu riadneho DP.
Podáš rovnaké tlačivo so všetkým tak, ako by si to predtým ani nepodávala.
Po uplynutí lehoty na riadne DP podávame DDP, aj to na rovnakom tlačive ako pôvodné.
Dav
09.02.17,07:32
A nechávame si kópie podaných dokumentov.
zuzana pet
09.02.17,07:46
To ako som mala dvakrát vyplniť podanie a jedno si nechať? Tu ide o technickú chybu, že som si asi na tlačive priznania pomýlila riadky (zmietli ma asi tie znamienka +-)
Žabinka
09.02.17,08:03
asi si vypisovala ručne.. keby si tlačivo vypisovala cez stránku finančnej správy https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eFormVzor/DP/form.364.html tak by ťa tlačivo upozornilo na chybu, a môžeš si to napr. uložiť, aby si si vedela neskôr doňho nazrieť..;) alebo vytlačiť koľko potrebuješ..;)
a tlačivo je rovnaké, len zašrtneš kolonku že ide o opravné - do termínu, alebo dodatočné - po termíne na podanie DP..
ivka70
09.02.17,08:20
tak skoc na DU za clovekom, ktory tam a na starosti a prever si to .... kopiu DP si si nenechala?

tlacivo je to iste, len zaskrtabas opravne DP a postupoujes podla navodu na opravne DP
Dav
09.02.17,08:33
Stačilo raz vypísať a odfotiť.... alebo uložiť v PDF-ku tlačovú zostavu. Tebe by pomohla kópia dokumentu, nie nám.
zuzana pet
09.02.17,09:59
Kópiu nemám. Išla som tam ako totálny amatér- niektoré riadky som mala nevyplnené a išla som tam s naivnou predstavou, že mi hádam poradia. Ďakujem za odpovede.
Už som si jednu ochotnú pani, čo mi s tým pomôže.