lubo.f
10.07.06,21:43
Reklamoval som vadu v lehote 6 mesiacov od kúpy nehnuteľnosti, ale predávajúci mi reklamáciu neuznal. Je nejaký termín, dokedy sa môžem na súde domáhať zodpovednosti za vady?
M3G
10.07.06,20:02
Čo je napísané v kúpno-predajnej zmluve čo sa týka vád alebo prípadných reklamácií?
lubo.f
10.07.06,20:11
V kúpno-predajnej zmluve nie je ohľadom vád a reklamácii nič uvedené.

Ešte by som sa chcel spýtať, či je nejaký predpis, ako reklamovať a čo všetko má reklamácia obsahovať. Ja som len predávajúcemu oznámil, že za dva vadné monolitické stĺpy si nárokujem zľavu 4.000,- Sk, čo považujem za oprávnené náklady na opravu.
vapno13
12.07.06,12:06
Podľa ust. § 508 v spojení s § 101 Občianskeho zákonníka do 3 rokov odo dňa, kedy ste vady u predávajúceho vytkli.
vapno13
12.07.06,12:17
Podľa mojich vedomosti neexistuje predpis, kde by ste nasli, co by presne mala reklamacia obsahovat. Urcite obsahove nalezitosti mozno vyvodit z Obcianskeho zákonníka. Podľa mňa by mala reklamácia obsahovať najmä: označenie predávajúceho, označenie vzťahu (druh zmluvy, predmet, dátum uzavretia) s predávajúcim, presný opis vady s uvedením, kedy ste ju zistili a prečo ju nebolo možné zistiť pri obhliadke (z uvedeného musí vyplynúť, že vadu reklamujete bezodkladne po tom, ako ste ju zistili) a čo požadujete (výmena, oprava, zľava).