crazynka71
09.02.17,08:26
Ahojte,
čítala som o príležitostných príjmoch,z ktorých si vie podnikateľ znížiť ZD...je pravda že si to vie dať do Nákladov do tych 500 € aby nemuseli z toho platiť dan ani odvody, iba ak tvorí sociálny fond pre zamestnancov??lebo tento jeho výdaj ide z tohto fondu??alebo si môže uplatnit tento náklad, za jeho prílezitostný príjem aj bez toho??Ďakujem
Jarka 1
09.02.17,07:52
Nie je to pravda.
crazynka71
09.02.17,07:56
že nie??lebo neviem to nikde v zákone nájst,že by to pravda bola..jeden účtovník mi to povedal že to nemôžem použiť ked netvorím sociálny fond...
Tweety
09.02.17,08:26
Mýliš si pojmy, príležitostný príjem a tvorba S.F, to sú dve rozličné veci. Jedno je príjem a druhé výdavky na jeho tvorbu,(ak má aspoň jedného zamestnanca, musí tvoriť S.F.)
crazynka71
09.02.17,08:30
zle som sa vyjdarila..bolo mi povedané že platenie tých príležitostných príjmov sa moze iba zo sociálneho fondu..teda ja som živnostníčka a známa pre mna spravila administratívnú prácu za 400 € jednorázvovo, je to rpe nu prílezitostný príjem a pre mna teda výdaj..tento výdaj si mozem normalne zauctovat bez platenie odvodov,dani..??za toto mi bolo povedane ze si mozem upratnit tento naklad iba ak tvorim SF, teda z toho sociálneho fondu dat ako výdaj..
Tweety
09.02.17,08:32
nie, to je nesprávny názor, len tak naokraj k tomu vyplateniu, ako pre teba pracovala? Na zmluvu, dohodu? Lebo ak bez, išlo o nelegálne zamestnávanie.
crazynka71
09.02.17,08:41
ved to su tie prilzitostne prijmy..ze netreba dohodu ani zmluvu..iba vpd ze jednorazovo urobila pre mna administrativnu pracu..
https://podpora.financnasprava.sk/531581-Pr%C3%ADjmy-z-pr%C3%ADle%C5%BEitostn%C3%BDch-%C4%8Dinnost%C3%AD
crazynka71
09.02.17,08:42
Tweety
09.02.17,08:47
ale to nie je tvoj príležitostný príjem, to je príjem tej osoby, čo pre teba robila
crazynka71
09.02.17,08:51
ved to mi je jasne :) ale ja si to viem uplatnit vo vydaji..staci mi spravit teda iba VPD ze jednorazovo pre mna robila sluzub aku to pisu tam??
Jarka 1
09.02.17,12:27
Poviem to takto: stačí urobiť VPD a môže to tu odsúhlasiť hoci 10 účtovníkov. Ak však príde daňová kontrola a neuzná to, tak sa ťažko odvoláš, že na Porade to tak odsúhlasili. Na druhej strane kontrola prísť nemusí a nevieš ani kto - ako naladený človek bude vykonávať prípadnú kontrolu. A podstatné je i to, či rozhodnutie robíš pre seba, alebo pre klienta. Podľa toho posúď mieru rizika a či sa oplatí podstúpiť.