duficek
10.07.06,23:13
ako je najlepsie viest knihu cenin v JU Money S3? Je pohodlnejsie vytvorit pokladnu cenin alebo sklad na ceniny?
faktury za stravne listky uhradzam vzdy cez bankovy ucet.
asi najpraktickejsie je vytvorit ten sklad a vytvarat prijemky a vydajky bez uhradzania a pohybov v penaznom denniku, nie?
duficek
11.07.06,06:57
pokusim sa nacrtnut mozne postupy, ale budem rad ked napise niekto s lepsim alebo jednoduchsim postupom.
pokladna cenin - vytvorime novu pokladnu.
1 - fakturu uhradenu cez banku zauctujeme ako vydaj na priebezne polozky (cize ani danovy, ani nedanovy vydaj), saozrejme spostredkovatelsky polatok do rezie
2 - zarovne hned na pokladnu cenin zauctujeme prijem z prebeznych poloziek v sume stravnych listkov
3 - potom pri skutocnej spotrebe urobime vydaj stravnych listkov, tento uz rozuctujeme na danovy a nedanovy vydaj

nad uctovanim cez sklad cenin som rozmyslal, ale riesenie mi pripadalo nepsravne, skuste niekto nacrtnut.
Ľuba
11.07.06,07:20
Myslím, že tak, ako si to napísal je to celkom v poriadku aj do výkazu o majetku sa Ti to potom dostane do správnej kolónky. Ak by si to chcel robiť cez sklad, potom by bolo nutné upraviť výkazy, pretože by sa Ti to objavilo pravdepodobne v tovare alebo materiáli.
duficek
11.07.06,07:32
ano, kvoli tym vykazom som potom riesenie cez sklad zavrhol, nesedelo by to.
Bodingerová
12.07.06,09:59
Stravné lístky, ich nákup evidujeme na účte 213-Ceniny/ hodnota stravného lístka/. Pri výdaji účtujeme ako výdaj stravných lístkov D 213 a MD 527 - 55%, 472 - dohodnutý príspevok zo SF, 335 - ako pohľadávka voči zamestnancom.
bendži
12.07.06,10:16
Stravné lístky, ich nákup evidujeme na účte 213-Ceniny/ hodnota stravného lístka/. Pri výdaji účtujeme ako výdaj stravných lístkov D 213 a MD 527 - 55%, 472 - dohodnutý príspevok zo SF, 335 - ako pohľadávka voči zamestnancom.

samozrejme správny postup v podvojnom účtovníctve, len pôvodná otázka znela na postup v rámci jednoduchého účtovníctva.. ;)
Pru
04.12.07,19:53
Ahojte, potrebovala by som, či by mi niekto poradil, či to mám dobre:
1. zaúčtovanie fa výdaj na pribež.položky, poplatky réžia
2. vytvorila som pokladňu cenín
3. do pokladne som zaevidovala príjem z prieb.pol. cenu stravných lístkov z faktúry
4. na konci mesiaca som vyrátala 20x89=1780 a vystavila výdav.pokl.dokl. so zaúčtovaním do réžie v sume 1780,-. Je to prosím Vás dobre? ďakujem
duficek
04.12.07,20:40
ano, aj ja to tak robim. okrem toho som si ale este zalozil v sklade skupinu "stravne listky", kde si evidujem ich pocty, prijem ks podla FA a potom mesacne vydaje...evidujem ich v nulovej hodnote (aby mi neovplynovali vykazy), cisto iba pocet kusov...tak vzdy viem kolko ks mam este k dispozicii
liba2
04.12.07,21:20
Ahojte, potrebovala by som, či by mi niekto poradil, či to mám dobre:
1. zaúčtovanie fa výdaj na pribež.položky, poplatky réžia
2. vytvorila som pokladňu cenín
3. do pokladne som zaevidovala príjem z prieb.pol. cenu stravných lístkov z faktúry
4. na konci mesiaca som vyrátala 20x89=1780 a vystavila výdav.pokl.dokl. so zaúčtovaním do réžie v sume 1780,-. Je to prosím Vás dobre? ďakujem
http://www.porada.sk/553250-post33.html
Pru
05.12.07,06:16
Ešte by som sa opýtala, či mi to nejako nebude vadiť v tej pokladni, lebo v denníku som pozerala zaúčtovanie, mám príjem do pokladne cenín napr. 5000,- a výdaj 1700, síce po vyčerpaní sa mi pokladňa vynuluje, ale čo zostatkom na konci roka, sa mi to premietne do výkazov, bude to dobre? Ja som tiež rozmýšlala nad tým skladom stravných lístkov, ale som si urobila v exceli knihu cenín a tam si to evidujem, zatiaľ to bude pre mna jednoduchšie a po čase ked to budem mať zabehnuté, uvidím. ďakujem
duficek
05.12.07,07:32
preto je to v knihe cenin, aby sa to zobrazilo vo vykazoch. ak by to bolo evidovane v sklade v skutocnej hodnote, tiez sa to objavi vo vykazoch, ale v nespravnej kolonke.
Pru
05.12.07,07:51
Ešte som narazila na jeden problém, do pokladne cenín účtujem len sumu lístkov, ale ako potom rozúčtujem poplatok, ten dám z pokladne Sk ako réžiu, ale platilo sa to spolu, ešte by som toto potrebovala doriešiť. dík
Pru
05.12.07,14:10
Ako vyriešim tie poplatky, prosím poraď mi. díky moc
Theo
05.12.07,14:17
Prečo by mal byť problem na konci roka?Je dostatok nastrojov ako to hodiť do výkazov-nie?
duficek
05.12.07,14:28
Ešte som narazila na jeden problém, do pokladne cenín účtujem len sumu lístkov, ale ako potom rozúčtujem poplatok, ten dám z pokladne Sk ako réžiu, ale platilo sa to spolu, ešte by som toto potrebovala doriešiť. dík
ake poplatky? myslis spracovatelsky resp. sprostredkovatelsky?
ved na tej fakture to mas rozpolozkovane na listky a na ten poplatok. listky das clenenie vydaj na proebezne polozky a poplatok das clenenie rezia. nasledne si das prijem do pokladne cenin v sume tych listkov clenenie prijem z priebeznych poloziek.

ved spravne uctovanie si uz uviedla vo vcerajsom prispevku o 09:53 PM, tak kde mas problem?
Pru
05.12.07,14:51
Vieš o čo mi ide, už som z toho zblbnutá. Takže do pokladne cenín prijme lístky v hodnote bez poplatkov. To je príjem na prieb.pol. Ale ide mi o to, že ako zaúčtujem platbu výdaj z pokladne Sk a uhradím tým faktúru, to ma pomýlilo, lebo je tam nejako veľa pokladní.
Pru
05.12.07,14:59
lebo mi stále bude vyskakovať tá faktúra ako neuhradená. V podstate zaúčtovanie faktúry sa mi nezobrazí nikde, až po úhrade sa zobrazí zaúčtovanie.
No uhradila som ju z pokladne Sk, faktúra sa mi zaúčtovala správne, V prieb. pol. a réžia. Ale aké účtovanie dám vo výdavkovom doklade? VNZD? dík ale fakt som z toho domotaná
duficek
05.12.07,21:05
tu fakturu uhradzaj jednym dokladom, tak ti nema ako ostat neuhradena. rozuctovat treba uz tu fakturu (na reziu a priebezne polozky), nasledna uhrada pokladnicnym alebo bankovym dokladom moze mat lubovolnu predkontaciu, pretoze do penazneho dennika ide predkontacia z faktury.
takze pokial ma faktura spravne predkontacie, hradiaci doklad moze mat predkontaciu napriklad aj "nakup tovaru" a v PD to bude zauctovane spravne podla faktury. mozes si to skontrolovat tlacitkom "zauctovanie"
Pru
09.12.07,23:12
ďakujem za rady, už to mám urobené, dúfam, že je to dobre, ešte ma napadlo k pokladni cenín si tlačíš aj doklady? Máš tam zvlášť číselný rad? U SZČO to mám už doriešené, ale idem robiť prvýkrát pre zamestnankyňu. SZČO jej dala stravné lístky na začiatku mesiaca v počte 22 ale teraz jej robím výplatu a mala deň dovolenky, čo s tým lístkom, zarátam jej len 21? Ď
liba2
10.12.07,02:37
ďakujem za rady, už to mám urobené, dúfam, že je to dobre, ešte ma napadlo k pokladni cenín si tlačíš aj doklady? Máš tam zvlášť číselný rad? U SZČO to mám už doriešené, ale idem robiť prvýkrát pre zamestnankyňu. SZČO jej dala stravné lístky na začiatku mesiaca v počte 22 ale teraz jej robím výplatu a mala deň dovolenky, čo s tým lístkom, zarátam jej len 21? ĎZa dni kedy nevznikol nárok na SL, treba znížiť počet SL pri nasledujúcom výdaji .
Pru
10.12.07,07:04
Takže môžem zaúčtovať vydané 22 lístkov aj jej strhnúť z výplaty a v nasledujúcom mesiaci jej dám o jeden menej?
Tweety
10.12.07,07:08
Môžeš, môžeš to takto urobiť. Takto sa to robí klasicky, vydá sa plný počet dopredu a potom v nasledujúci mesiac ponížime výdaj straveniek o stravenky vydané naviac.(DPN, PC,D...)
duficek
10.12.07,07:24
ja mam na pokladnu cenin cislovanie zvlast. doklady si tlacim a davam podpisovat zamestnancom, mam to ako potvrdenie o prebrati SL.
SL pridelujem vzdy na zaciatku mesiaca v pocte pracovnych dni daneho mesiaca, ponizeny o neupotrebene listky z predosleho mesiaca (kvoli dovolenke, PN..)
sybila3
10.12.07,07:27
Mna to číslovanie napadlo až teraz, ked mám pár dokladov vytlačných, ale už to nechám tak očíslované a od januára si urobím zvlášť číslovanie, zatiaľ dík, aj mne pomohli rady, ale myslím, že ešte dnes narazím na problém, lebo zamestnancov účtujem prvýkrát-stravné lístky.
Pru
10.12.07,08:17
Neviem, či to mám dobre, môžete mi to pozrieť? Takže 21 SL x 70,- = 1470.
Z toho 55 % čo je 808,50 si dá zamestnávateľ do réžie a 45 % čo je 661,50 strhne z výplaty zamestnancovi. Môžete mi povedať v ktorej kolonke vo výpl.páske by malo byť tých 661,50? ďakujem
duficek
10.12.07,08:23
preco si zamestnavatel neda do nakladov 48,95 Sk za 1 SL? kde je prispevok zo socialneho fondu??
Pru
10.12.07,08:40
To je tých 55 % z najvyššej sumy 89? No ja som mu povedala, že do nákladov si môže dať až do tej sumy ale sa rozhodol, že dá iba 55 % zo 70, čo je hodnota lístka, ktorý jej dáva. A sociálny fond z minimálnej mzdy vychádza na rok do 1000,-, čo sa zamestnávateľovi zdalo, že by prispeval napr. dvoma korunami smiešne. Tak čo mi poradíš? dík
duficek
10.12.07,08:51
55% zo 70 je jeho vec, ale prispievat 1 Sk na listok zo SF smiesne vobec nie je...
Pru
10.12.07,09:26
Takže mu ešte môžem povedať, že či si nerozmyslí tých 55 % či zo 70 alebo až z 89, ale asi mu robí problém, že potom by si predavačka musela menej zaplatiť, resp. by sa jej strhlo z výplaty. A ten soc.fond mu tiež môžem povedať, že či bude prispevať, do akej výšky môže prispeť? Takže keby prispel napríklad 2,- na lístok, tak na konci mesiaca zaúčtujem výdaj zo SF a výdaj z pokladne 21lístkov x 2= 42.
A ešte kde sa to výplatnej páske vyčísli, doplatok za SL? díky moc
duficek
10.12.07,09:54
este raz, je to jeho vec ci si da do nakladov plnu vysku 48,95 alebo menej.
ina vec je, ze predavacke dal minimalnu mzdu, co nie je spravne podla zakonnika prace a zatriedenia prac do skupin.
prispevok zo SF sa vo vyplatnej paske nevycisluje, SF sa iba cerpa z pokladne a tam eviduje.
Pru
10.12.07,09:58
To zatriedenie do skupín nájdem v zákonníku práce? Ešte prosím ťa, kde v páske vyčíslim tých 45%, čo bude mať strhnuté za SL? A je jedno koľko poskytne zo SF na stravné lístky? A keby chcel vyčerpať niečo zo SF, tak by mohol kúpiť predavačke napríklad kolekciu? díky moc
liba2
10.12.07,13:01
To zatriedenie do skupín nájdem v zákonníku práce? Ešte prosím ťa, kde v páske vyčíslim tých 45%, čo bude mať strhnuté za SL? A je jedno koľko poskytne zo SF na stravné lístky? A keby chcel vyčerpať niečo zo SF, tak by mohol kúpiť predavačke napríklad kolekciu? díky moc
Pru,
1) prečo to komplikovať s kolekciou ? Kolekcia je nepeňažný príjem, musela by si zraziť 19% daň z hodnoty kolekcie. Dajte jej 2 Sk/SL, to je nezdanené.
2) za stravné lístky - to je zrážka , zapíš to do pásky ako zrážku zo mzdy.
Pru
10.12.07,13:03
ďakujem, ja som ešte neúčtova soc.fond. vychádza tam asi tisíc sk do konca roka, ked jej dám 2 sk na SL, tak tam ostane ešte dosť Sk, som myslela, či ich nemusím vyčerpať, prenesiem ich do bud. roka poskytnem na ďalšie SL?
Pru
10.12.07,19:18
Takže ešte som narazila na problémik, szčo už mám hotové, ale idem robiť výdaj lístkov z pokladne cenín a neviem ako to zaúčtovať, nakoniec sa rozhodol zamestnávateľ, že preplatí tých 48,95. Takže výdaj do réžie aj v knihe cenín je 21dní x 70,-= 1470. A potom by som cez ID mala preúčtovať tých 45 %, ktoré budú strhnuté vo výplate? Alebo nie, prosím o radu. ďakujem
duficek
10.12.07,19:42
tych 45% minus prispevok zo SF das ako VNZD a zaroven to bude suma zrazky zo mzdy uvedena na vyplatnej paske (o to menej sa vyplati v mzde zamestnancovi)
dufam ze som to napisal dobre.....
Pru
10.12.07,20:13
dufíček, ďakujem za trpezlivosť, aj ostatným, takže ešte pre ujasnenie:
uvediem na jeden SL aby to bolo jednoduchšie:
V doklade výdavkovom z pokladne cenín: 48,95 - Réžia, 19,05 - VNZD, 2,- dám ako výdaje-čerpanie zo soc.fondu. To sedí na hodnotu lístka , ktorý bol vydaný z pokladne cenín. Je to dobre, ak nie, prosím o opravu. ďakujem veľmi pekne
duficek
10.12.07,20:25
ako by si mi okopirovala pokladnicny doklad :)
Pru
10.12.07,20:34
Mám okopírovať pokladničný doklad? či to myslíš, že je to dobre, veď už som šiši. A má to byť všetko z pokladne cenín, aj ten soc.fond? no dúfam, že to je už všetko, ešte výplatu
liba2
11.12.07,06:09
Takže ešte som narazila na problémik, szčo už mám hotové, ale idem robiť výdaj lístkov z pokladne cenín a neviem ako to zaúčtovať, nakoniec sa rozhodol zamestnávateľ, že preplatí tých 48,95. Takže výdaj do réžie aj v knihe cenín je 21dní x 70,-= 1470. A potom by som cez ID mala preúčtovať tých 45 %, ktoré budú strhnuté vo výplate? Alebo nie, prosím o radu. ďakujem
http://www.porada.sk/553250-post33.html
liba2
11.12.07,06:37
ďakujem, ja som ešte neúčtova soc.fond. vychádza tam asi tisíc sk do konca roka, ked jej dám 2 sk na SL, tak tam ostane ešte dosť Sk, som myslela, či ich nemusím vyčerpať, prenesiem ich do bud. roka poskytnem na ďalšie SL?
Pru, sumu 2Sk/SL som uviedla ako príklad. Keď chceš viac vyčerpať SF, zamestnávateľ môže prispieť aj sumou 10,05 Sk/SL - to je na jeho rozhodnutí. Ale SF nemusíš vyčerpať, môžeš ho preniesť do nasled. roka.

Takže ešte som narazila na problémik, szčo už mám hotové, ale idem robiť výdaj lístkov z pokladne cenín a neviem ako to zaúčtovať, nakoniec sa rozhodol zamestnávateľ, že preplatí tých 48,95. Takže výdaj do réžie aj v knihe cenín je 21dní x 70,-= 1470. A potom by som cez ID mala preúčtovať tých 45 %, ktoré budú strhnuté vo výplate? Alebo nie, prosím o radu.
Každú operáciu treba urobiť samostatným dokladom.
V knihe cenín zaúčtuješ len úbytok cenín v nominálnej hodnote 70 Sk/SL = 1470 Sk.
Cez ID zaúčtuješ príspevok zamestnávateľa 48,95 Sk = 1.027,95 Sk ako VOZD (ak si pri nákupe účtovala ako VNZD).
Cez ID zaúčtuješ príspevok zo SF (napr. 2,05 Sk) = 43,05 Sk ako VNZD. Ale môžeš prispieť aj vyššou sumou. Zvyšok 399 Sk je zrážka zo mzdy zamestnanca. O túto sumu dostane zamestnanec nižšiu čistú mzdu na výplatu.

V doklade výdavkovom z pokladne cenín: 48,95 - Réžia, 19,05 - VNZD, 2,- dám ako výdaje-čerpanie zo soc.fondu. To sedí na hodnotu lístka , ktorý bol vydaný z pokladne cenín. Je to dobre, ak nie, prosím o opravu. ďakujem veľmi pekne.
Každú operáciu urob samostatným dokladom.
Musíš mať úbytok v knihe cenín aj úbytok v knihe SF.
duficek
11.12.07,07:34
no ja to robim inac, nie cez ID.
vydaj z pokladne cenin rozuctujem ako pisala pru hore. mam v nom teda 3 polozky rezia, VNZD a cerpanie SF.
potom len z pokladne SF prevediem cez priebezne polozky do normalne pokladne sumu napr. tych 21 x 2 Sk, aby doslo aj k ubytku penazi v pokladni SF....
Pru
09.01.08,09:25
ahojte, už som tu zas, chcem sa opýtať vyšlo mi na 14 SL: 685,3 do réžie a predavačke strhnúť 294,7, pokl. doklad mi sedí lebo je na celú sumu 980, ale môžem jej vo výplate zaokrúhliť zrážku na 295? Lebo soc. fond budeme čerpať až za január. dík
liba2
09.01.08,10:17
ahojte, už som tu zas, chcem sa opýtať vyšlo mi na 14 SL: 685,3 do réžie a predavačke strhnúť 294,7, pokl. doklad mi sedí lebo je na celú sumu 980, ale môžem jej vo výplate zaokrúhliť zrážku na 295? Lebo soc. fond budeme čerpať až za január. dík
tento problém sa vám môže opakovať každý mesiac. Preto je vhodné zaokrúhliť platbu zamestnanca za 1 stravný lístok na celé Sk. Dosiahnete to tak, že prispevok zo SF bude aj v halieroch.
Napr.
48,95 Sk réžia zamestnávateľa
3,05 Sk príspevok zo SF
14,00 Sk uhradí zamestnanec, spolu hodnota SL je 67 Sk.
-----------
Samozrejme, že teraz môžeš=musíš zaokrúhliť zrážku zamestnancovi na celé Sk.
Danielle369
11.02.08,17:51
tento problém sa vám môže opakovať každý mesiac. Preto je vhodné zaokrúhliť platbu zamestnanca za 1 stravný lístok na celé Sk. Dosiahnete to tak, že prispevok zo SF bude aj v halieroch.
Napr.
48,95 Sk réžia zamestnávateľa
3,05 Sk príspevok zo SF
14,00 Sk uhradí zamestnanec, spolu hodnota SL je 67 Sk.
-----------
Samozrejme, že teraz môžeš=musíš zaokrúhliť zrážku zamestnancovi na celé Sk.


Liba, a mne tvoj výpočet vyšiel 66,00 korún za stravné lístkymimotemy
Pru
17.02.08,13:11
Chcela by som sa opýtať, či čerpanie SF na stravné lístky musí byť od januára, lebo SZČO až teraz sa rozhodol, že by dával asi 2 Sk zo SF, tak som nevedela, či aj v priebehu roka môže začať čerpať SF, lebo ešte ho nečerpal.
liba2
17.02.08,14:23
Chcela by som sa opýtať, či čerpanie SF na stravné lístky musí byť od januára, lebo SZČO až teraz sa rozhodol, že by dával asi 2 Sk zo SF, tak som nevedela, či aj v priebehu roka môže začať čerpať SF, lebo ešte ho nečerpal.
Môže, naopak - mal by doplatiť od 1.1.
Pru
17.02.08,16:38
Stačí keď to doplatí vo februárovej výplate?
sybila3
17.02.08,17:41
Ešte k príspevku 41, v pokladni cenín rozúčtujem doklad na tri položky, je mi to jednoduchšie, ale potom keď dám z pokl. soc.fondu výdej cez priebežné položky, tak potom mi nebudú sedieť priebežné položky, neviem ako to doriešiť. alebo sa to účtuje výdaj prieb. pol z pokl. soc.fondu a príjem do pokl. sk - príjem prieb.položky, tak?
duficek
17.02.08,17:46
ano, z priebeznych poloziek tie peniaze prijmes do normalnej pokladne, ved som to v tom prispevku napisal.
sybila3
17.02.08,17:57
No ale ja som to nepochopila, ale už to mám dobre, ďakujem dosť mi to rozpísanie na položky pomohlo, lebo som sa z toho nemohla vymotať.
sybila3
17.02.08,18:04
Ešte ma napadlo, keď mi vyšlo 419,10 VNZD-strhnúť z výplaty, tak môžem dať na doklade 419-opraviť a čerpanie zo SF dám nie 44 ale 44,10?
liba2
17.02.08,18:23
Liba, a mne tvoj výpočet vyšiel 66,00 korún za stravné lístkymimotemy
Dan, máš pravdu, prepočítala som sa :D , ale horšie je že neviem vojsť do príspevku a opraviť sumu, nemám tlačidlo "uprav" :eek:.
liba2
17.02.08,18:25
Stačí keď to doplatí vo februárovej výplate?Veď inú možnosť ani nemá. Január už je urobený, nie ? Radšej vo februári ako nikdy :D.
liba2
17.02.08,18:27
Ešte ma napadlo, keď mi vyšlo 419,10 VNZD-strhnúť z výplaty, tak môžem dať na doklade 419-opraviť a čerpanie zo SF dám nie 44 ale 44,10?
áno, tie haliere za 1 SL treba započítať do príspevku zo SF, aby zamestnanec platil sumu na celé Sk.
sybila3
17.02.08,18:56
No skúsila som to ale v rozúčtovaní mám v položkách nahodenú sumu x stravné lístky, čo mi vyráta napríklad 419,1, ale ked to chcem v korekcii opraviť tak mi to nejde, neviem, akým spôsobom opraviť ten doklad aby bolo 419 a zo SF 44,1.
liba2
17.02.08,19:01
No skúsila som to ale v rozúčtovaní mám v položkách nahodenú sumu x stravné lístky, čo mi vyráta napríklad 419,1, ale ked to chcem v korekcii opraviť tak mi to nejde, neviem, akým spôsobom opraviť ten doklad aby bolo 419 a zo SF 44,1.
Neviem čo presne opravuješ, ale treba hodnotu SL rozpočítať tak, aby zamestnanec platil celé Sk. Pozri môj príspevok č. 43. Mám tam síce 1 Sk súčtovú chybu, ale neviem tam vojsť aby som to opravila. Lenže to teraz nie je podstatné.
sybila3
17.02.08,19:09
Takže namiesto 19,05, čo platí zamestnanec dám 19*22lístkov napr.=418,- a zo SF dám namiesto 2,- - 2,05?
sybila3
18.02.08,06:43
A keď to ide cez priebežné položky, by sa mi to nemalo zobrazovať v pokladni SK, dúfam, že je to dobre, ďakujem.
duficek
18.02.08,08:18
nerozumiem ti vobec.
ked si pri vydaji SL rozuctujes ten listok na VOZD, VNZD a SF, tak u teba tych 2,05 Sk bude zauctovanych ako vydaj zo socialneho fondu. ale fyzicky ti 2,05 sk z pokladne SF neodislo, preto prevdzam 2,05 sk z pokladne SF cez priebezne polozky 2,05sk do "klasickej" pokladne. ak by si to neurobila, tak by si zo socialneho fondu prispievala (zauctovane by to bolo spravne), ale realne by ti vsetky prostriedky ostavali v pokladni SF...skus si to
sybila3
18.02.08,10:15
áno, už to mám dobre, len ma pomýlilo-či mi to neovplyvní pokladnu sk, že musím dať príjem cez prieb.pol. do pokladne sk, ale vlastne zo SF je to výdaj prieb.
Pru
20.02.08,14:15
V pokladni sociálneho fondu mám zostatok 946,80 ku koncu roka. Mám to nejako zaokrúhliť? Lebo som išla robiť inventúru pokl. a vychádza mi tam podľa mincí buď 946,5, čo s tým? dík
duficek
20.02.08,16:21
pokladnu SF nechavam nezaokruhlenu. takisto ked z nej prispievam 1,05 Sk na SL tak nezaokruhlujem...
Pru
20.02.08,19:14
Aj ja som nechala, ale potom ako vyriešiť inventúru? Predbežne som urobila asi tak, že 946,50 a pod toho som dala zaohrúhlenie 0,30 hal, výsledok je 946,80. Neviem či je to dobre, ale neviem to inak urobiť.
r.galovic
21.02.08,19:11
Ahojte.

Je možné účotvať o stravných lístkoch u SZČO v JU (stravné lístky pre SZČO, nie pre zamestnanca) nasledovným spôsobom?

1. Viesť celoročne evidenciu o počte a spotrebe SL (napr. pomocou skladu)
2. Zaúčtovať spotrebu v rámci uzávierkových operácií jednorazovo ako réžiu ?
duficek
21.02.08,19:24
myslim ze u SZCO je jedno kedy si tie listky preuctujes do VOZD, dolezite je aby tie listky vtedy boli fyzicky k dispozicii a nebolo ich viac ako byt malo :)
teda nie listky kupene spatne za cely rok dozadu a do vydajov 365x89...