anonym.s
10.02.17,06:49
Dobrý deň, pred týždňom som cez e-banking odoslala určitú sumu na účet. Ona mi následne mala poslať vestu. Pani sa však neustále len vyhovára a obávam sa že nakoniec nič nepošle. Údaje o nej nemám. Jediné čo mám je číslo účtu. Ako postupovať v takomto prípade? Ďakujem za odpoveď
buchač
10.02.17,05:54
Ako postupovať v takomto prípade?

Každý, kto posiela súkromnej osobe peniaze vopred, no nedostane tovar, má následne dve možnosti :
Varianta č. 1
http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Funny%20Smileys/be%20polite.gif
Varianta č. 2
http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Funny%20Smileys/hammer%20punch.gif
Martuk
10.02.17,06:13
mal si si dať poslať tovar dobierkou a zaplatiť až po doručení a skontrolovaní tovaru. Ľudia sa fakt asi nikdy nepoučia. Pokiaľ to bol tovar za pár €, tak sa tým nebude nikto zaoberať, ani polícia, ani SOI. Ešte by si mohol skúsiť behnúť do banky a nahlásiť túto platbu ako mylnú, ale obávam sa, že už ti to nepomôže. Ostáva ti len sa zmieriť so svojou chybou a na budúce si dávať lepší pozor.
buchač
10.02.17,06:37
Ja som priateľský až-až...:)
Veď je tu plno podobných tém, kde pýtajúci dostal teda poriadne na frak. ;)

Ale veď to nie je predsa normálne, takéto konanie.
Veď koľko krát už bolo o tom písané, natočené.
buchač
10.02.17,06:53
To ideš moralizovať alebo slovičkáriť ???
Ser na to, vyfasuješ na frak. ;)

Ale poniektorí si teda veru zaslúžia...či viac alebo menej, to je už vedľajšie.
Ty chceš akú verziu ? :D :D :D
bjuty smis
10.02.17,07:04
kde to tak funguje ?

že preberieš zásielku, tovar si skontroluješ a až potom, ked budeš spokojný zaplatíš ??
Martuk
10.02.17,07:37
na dobierku pošlem a prachy zaplatím až po prevzatí zásielky a nie prevodom dopredu. OK, tá kontrola tovaru bola asi blbosť, ale s tou dobierkou to ide. Krom toho Amstradova veta potvrdzuje môj koment: kurier nepusti zasielku z ruk az do zaplatenia. Čiže najprv preberiem zásielku a až potom kuriérovi zaplatím.
buchač
10.02.17,07:45
Martuk (Dnes 09:37) Čiže najprv preberiem zásielku a až potom kuriérovi zaplatím.
======================
Dokonca máš právo zásielku pred kuriérom otvoriť.

Príklad...nie jeden kúpil mobil ... presnejšie zaplatil solídne love za "mobil" vopred.
Po otvorení zásielky sa ale ukázalo, že vo vnútri bol kameň.


Čiže kuriérovi síce zaplatíš, preberieš zásielku.
No kuriér bude ako svedok pri tom, či je obsah zásielky správny.
Lebo inak je to len tvrdenie odosielateľa proti tvrdeniu kupujúceho.
vicktor
10.02.17,08:18
Kto stale aktualizuje datum prispevku na dnesok???
bettylou
10.02.17,09:51
zarobíš si ich..