vegoska
11.07.06,08:16
Ak budem predavat cez net potrebujem pokladnu? A ak pride ku me kamoska a aj jej osobne tiez nieco predam? Nemam peniaze na pokladnu..
babenko1
11.07.06,06:23
nepotrebuješ, ved budeš predávať cez net, budeš vystavovať faktúry a tie budú následne uhradené - bud na dobierku, prípadne cez net...
aj kamarátke by som vystavila faktúru a následne príjmový pokl.doklad
Vladimír Ozimý
11.07.06,13:10
tak tak ak sa vystavi faktura nie je potreba registracka pri vzniku pohladavky...
marcelaStanakova
11.07.06,15:01
Mám tiež takéto prípady internetový obchod a platenie cez číslo kreditky,ale podstatný je pri zaúčtovaní výpis z banky?
Paula
11.07.06,15:27
Mám tiež takéto prípady internetový obchod a platenie cez číslo kreditky,ale podstatný je pri zaúčtovaní výpis z banky?

Podľa otáznika súdim, že ide o otázku. Pre zaúčtovanie príjmu peňazí pri platbe cez banku alebo kred.kartou je podstatný výpis z tvojho bankového účtu v oboch typoch účtovníctva. V JÚ tento príjem je zároveň príjmom, ovplyvňujúcim základ dane.
Vladimír Ozimý
12.07.06,07:14
no v PU zúčtovávaš pohľadávku 311(315,378)/60. a na základe výpisu úhradu a v JU zaeviduješ pohľadávku len do knihy pohľadávok a zúčtovávaš len úhradu na základe výpisu z BU