sirinka123
11.02.17,14:34
Ahojte,vie mi niekto poradiť? Kúpila som používaný Samsung Galaxy S2, ani som si ho neužila, pretože baterka mi vydrží pol dňa a hneď je vybitá. Už som si aj novú kúpila a to isté. Neviem čím to je. Poradíte, prosím, čo robiť? Vopred ďakujem:-)
Terezia13
11.02.17,13:56
ak je ešte v záruke, reklamovať u predajcu
keďže je to už starí mobil, samozrejme, reklamácia nie je možná,
potom môže byť chyba v nesprávnom nabíjaní novej batérie, nová mohla byť už staršia, záleží v akom obchode si ju kupovala u akého predjcu
sirinka123
11.02.17,14:05
V záruke už nie je, je to starý mobil
Terezia13
11.02.17,14:28
a starý to znamená aký starý?
arizona
11.02.17,15:04
Rychle vybijanie baterie mozu sposobovat aj niektore aplikacie,ktore ti bezia neustale v pozadi.
Mne napr. bateriu zrala apka BatteryDoctor.nemas ju,alebo nieco podobne?

Dalsim problemom moze byt neoriginal nabijacka.Dnes su sice koncovky rovnake,ale napriek tomu mozu sposobit tento problem.
Ja obcas moj mobil hodim na nabijacku z ineho mobilu.Nabije sa,ale velmi rychlo sa vybija.Asi 3x rychlejsie,ako ked ho nabijam na original nabijacke
lujza.j
11.02.17,15:52
Pise,ze kupila a.nyšt
buchač
11.02.17,16:03
Kúpila som používaný Samsung Galaxy S2, ani som si ho neužila, pretože baterka mi vydrží pol dňa a hneď je vybitá. Už som si aj novú kúpila a to isté.

Možno to bol práve dôvod predaja daného mobilu.
Ak nebola cena príliš vysoká, tak by som ho vyšmaril.
Batérie na trt, oprava drahá...nemá význam do mašinky investovať.
...kúp si nový alebo používaný, no s papiermi...
buchač
11.02.17,16:42
Zle som si prečítal......a ????
buchač
11.02.17,16:45
Myslíš na mňa ???
Ak áno, tak si na omyle...a veľkom !!!
-----------------------------------
Mimochodom...to akože od nejakej súkromnej osoby by mal reklamovať batériu ?
To ale nemyslíš vážne .... či ?
------------------------------------
Včul Ti dávam neužitočné...až včul.
dmc
11.02.17,17:26
Galaxy S2 ..cca rok 2011 -2012
robovi
11.02.17,17:40
Na bateriu je obvykle polrocna zaruka, miesto dvojrocnej. Ak ju kupila v zahranici cez nejakeho cinana, tak ten dava rok.
A co sa tu kurnava furt vadite.
robovi
11.02.17,17:56
Pozri sa do nastaveni. Mala by tam byt polozka vyuzitie baterie. Tam by si mala vidiet, co ti baterku najviac cuca. Mozno mas len velmi jasny displej, alebo nejaka podobna haluz. Skus si zalohovat kontakty z fonu a data (fotky, hudba, fily, dokumenty)prenes na externu kartu, alebo do pc. Potom obnov zakladne nastavenia a znovu si nainstaluj aplikacie, ktore najnutnejsie potrebujes. Vselijake cistice, a setrice miesta, operacnej pamate battery boostery a podobne hluposti radsej neinstaluj. Su to obvykle programy, ktore pekne povedane zasieraju system a velmi lahko mozes skrzeva nich chytit aj nejaky virus.
Ak mas zapnute wifi, nastav ho tak, aby ked sa telefon prepne do spanku(zhasne obrazovka) sa vyplo aj wifi. Ono sa totiz ked je zapnute stale snazi vyhladavat siete v dosahu a ked nie je ziadna, ktora by kooperovala, tak to tiez pekne zerie baterku.
4G tiez celkom solidne zerie baterku. Ak ho nepotrebujes, vypni ho.
Ak mas nahodou aktivny gps senzor, tak pri kazdom spusteni aplikacie mapy, alebo nejakej, co si vypytuje urcenie tvojej polohy ten senzor prijima signal z druzic a procesor sa potom zabava vyhodnocovanim tvojej polohy. Aj toto zerie baterku. Da sa aplikaciam zakazat zistovanie tvojej polohy a mozes udelit vynimku, tej u ktorej potrebujes, aby ju naozaj zistila. Predsa nejaka aplikacia na zobrsazenie akcioveho tovaru v nejakom supermarkete, nemusi vediet, kde je k tebe najblizsia predajna. A myslim, ze ani tebe tato informacia nechyba.
Snaz sa obmedzit chod aplikacii na pozadi. Pouzivaj radsej tlacitko spät, ako domov. Vo vacsine pripadov tlacitko spät aplikacie vypina, pricom domov ich len posunie do pozadia.
sirinka123
11.02.17,19:16
Baterku mi najviac vybíja Android OS podľa nastavení. Je tam verzia 4.1.2 ale pôvodná bola 2.3.. Takto som našla na nete
robovi
11.02.17,21:09
Ok. To je v poriadku. Ale co je druhe v poradi a co dalsie? Pripadne skus obnovit tovarenske zakladne nastavenia. A aby som nezabudol. Android smartfony su zo svojej podstaty zruti bterie. Takze nad 24 hodin moc vydrznecakaj na jedno nabitie. Este k tomu, ked je to takyto starsi model. 5 dni u nokie 3310 je len zboznym zelanim v tomto pripade.
sirinka123
11.02.17,21:28
No napr, teraz mám Android OS 50%, obrazovka 23% a ostatné len zopár %. Mobil bol nabitý o jednej a teraz mám batériu na 33%
Valcake
11.02.17,22:27
Bolo tu už všetko popísané, ale ja by som sa spýtala či predošlý majiteľ mal ten istý problém. Nemáš možnosť sa opýtať? Bolo by to jedno z vysvetlení. Je to už starší model s bat. 1650mAh, no neviem akú batériu si kúpila teraz. Je možnosť dať aj silnejšiu batériu, ale to by ti mali odporučiť znalejší...či
Kamoška má S4 a z jedného dňa na druhý kapacita bat. sa znížila a nevedela prísť nato čo jej žerie. Išla k operátorovi, ten nainštaloval na jeden mesiac zadarmo antivirák Eset ...mala vírus a ešte zapnutú GPS / to si nevšimla/
Po vyčistení vydrží do troch dní. Ja sama mám Samsung a nemenila by som za inú značku, ale žiadne zbytočnosti neinštalujem. Hry nepotrebujem, ale veľa fotím a podľa mňa vydrží až až...ja som veľmi spokojná a už sa teším na nový Samsung,ale nie najnovší-najdrahší....
buchač
11.02.17,22:43
Hehehe...

Samsung som nikdy nemal, nemám a ani nemienim mať. ;)

Môj zať bol solídne Samsung pozititív...ale už ho to prešlo, keď musel za dve mašiny dať na reklamáciu.
Valcake
11.02.17,23:11
...čakala som tvoju reakciu, ale ja ti ani nenútim a nechcem HTC, Honor a tvoje široké neforemné...etc.
buchač
11.02.17,23:17
Samsung (čo počúvam a čítam) už proste nie je ono.
Samsung neuznávam ako značku...televízor, práčka, etc...

Široké a či neforemné ?
Holt, keď ja na tie malé oné už nejak nevidím...ale šak auto odnesie. ;) :D
Anika61
12.02.17,11:34
Ja som si dala telefón pozrieť v opravovni"telefonov....pán mi ho otestoval nejakým zariadením a hneď mi povedal,že či sa oplatí vyrážať peniaze do starého mobilu a či radšej kúpiť nový.
Valcake
12.02.17,22:50
Máš pravdu...veruže rozmerovo...len by mohol byť lacnejší
buchač
13.02.17,06:57
Amstrad (Včera 16:33) Valcake: mas pravdu Samsung je najlepsi.
===================
Najmä S 7...a jeho batéria. ;) Pri ňom aby jeden nosil so sebou ešte aj hasičák...:D :D :D

Samsung = najlepší ?
Ale šak ma berte z rezervou. Každý máme to svoje.
To je niečo podobné, ako keby jeden tvrdil, že SSC Neapol je najlepší mančaft (lebo Hamšík) na svete...no pritom sa absolútne nechytá na FC Barcelona.
----------------------------
Rozmery samotného mobilu (pre mňa) som vysvetlil vyššie. Zopakujem ešte raz ? Väčší formát potrebujem kvôli očiam....a nie na nejaké surfovanie a či hrajkanie sa.
----------------------------
...a zopakujem ešte raz, čo som napísal k téme.

Chyba nebude v batérii, ale v mobile.
robovi
13.02.17,10:14
No je mozne, ze bude nejaky problem so systemovym softverom v kombinacii so zastaralym hardverom. A teda, znovu sa pytam. Skusila si uz obnovit tie tovarenske nastavenia?
robovi
13.02.17,10:20
Teda toto je taky flame, ako vysity. Vsak kazdemu treba mobil podla jeho gusta a chuti. Tak co sa nedrzite temy. Clovek tu musi precitat tolko balastu, kym sa dopracuje k rozumnej odpovedi.

S tym ze bude chyba v mobile sa da len suhlasit. Uz druha baterka s tym istym problemom.
sirinka123
14.02.17,14:57
Áno, aj továrenské nastavenia som obnovila a nič...