Ľuba222
11.02.17,23:18
ahojte, aké máte skúsenosti so záhradným náradím určeným na strihanie ovocných stromov - pákové nožnice, prípadne teleskopické? Ktorý výrobca sa vám osvedčil?
afrikánka
11.02.17,22:57
Ovocné stromy strihám kombinovane.....tenšie a dostupné konáre ručnými nožnicami, tie vyššie konáre teleskopickými. Zakúpila sam ich dávnejšie v Lidl. Sú už niekoľko rokov funkčné a spoľahlivé, odstrihnem s nimi aj hrubšie konáre.
Ak by som používala pákové, musela by som byť na rebríku....teleskopické majú širšie použitie.
Tieto teleskopické nožnice bývajú pravidelne v ponuke na jar, aj na jeseň....
buchač
11.02.17,23:11
Na ošetrovanie stromov je potrebné viacero náradia.
Počnúc malými nožnicami, cez nejaké pákové, až po teleskopické...prípadne aj pílka.

Výrobca je úplne vedľajší...tie drahšie sú iba značkové (alebo naopak), je s nimi potrebné makať ako s lacnejšími.
...a dnes sa aj tak robí skoro všetko v Číne.
Apiss
11.02.17,23:17
FISKARS ,ma teleskopicke noznice a pili, az do visky 6M
afrikánka
12.02.17,12:52
Na značkové záhradné náradie by som až tak ohľad nebrala....mala som nožnice Fiskars, ktoré boli po pár rokoch na vyhodenie, pílka Gardena vzhľadom k cene nie je odlišná od tých lacnejších a taktiež nožnice tejto značky nie sú až také top...mala som možnosť vyskúšať a porovnať.
Naopak, záhradné náradie z Lidl môžem označiť vzhľadom k cene za veľmi dobré, trvanlivé.
Pákové nožnice sú dobré pri starších, rozrastených kríkoch, alebo pri nižších stromoch, ale túto funkciu splní i pílka, takže nie je nevyhnutné mať ich v bežnom záhradnom vybavení.
buchač
12.02.17,14:01
FISKARS ,ma teleskopicke noznice a pili, az do visky 6M
===================
Ty si toho určite veľa nenastrihal, nenapílil...
Apiss
12.02.17,19:14
to je sice pekne co vravia, ale rozhodujuca je dlzka teleskopu , aky je ten z lidla kolko ma metrov 2 ? ty si behaj po rebriku ja si budem strihat a rezat 6 metrove stromy zo zeme
buchač
12.02.17,19:23
Poviem Ti to inak, aby si pochopil.
Nie jeden strom som ostrihal a tvaroval. ALE ANI JEDEN nešiel, nepustil som do vyššej výšky, ako sú tie tri metre. Lebo :

- aj sebemenšia váha tých teleskopických nožníc pri určitej výške je solídna námaha na ruky
- do tej výšky vidíš trt a nie to, čo striháš
- a nezabudnime na samotnú oberačku.
Lebo oberať ovocie s oberákom na 6 metrov ? No díky pekne.
vicktor
13.02.17,10:27
Kto zavaha, ...
Ti ostatni sup do Lidlu, prave tento tyzden maju akciu na zahradne naradie.
kukučka
15.02.17,22:51
Pri údržbe zopár stromov a kríkov pri rodinnom dome tá značka nie je až taká dôležitá, každé náradie potrebuje údržbu. Najlepšie je také, ktoré ti dobre sadne do ruky, vyskúšaj a uvidíš.
padre9
17.02.17,06:33
Pri nožniciach na strihanie ovocných stromčekov je tiež výhodnejšie používať tie čo majú dve čeľuste tzv. dvojsečné. Na rozdiel od jednosečných je rez čistejší a nepomliaždi tak okraje. Samozrejme čeľuste by mali byť ostré. Dôležité je i nasadenie nožníc pri strihaní odspodu a pridržanie strihanej halúzky, aby sa predišlo rozstrapkaným okrajom rezu.
afrikánka
17.02.17,14:51
Na strihanie konárov ovocných stromkov určite dvojčepelové, lebo jednočepelové nožnice sú určené na strihanie suchých konárov a veľmi tvrdých konárov.