flamyer1415
12.02.17,14:22
Chcem sa informovať akým spôsobom a aké podmienky
som nutný splniť, ak sa chcem ísť liečiť na protilakoholickú
kliniku do Rakúska, Nemecka?
Nakoľko mi z Rakúskej/Nemeckej strany napísali, že to nie je problém!
Klient nepotrebuje byť samoplatca!
Avšak, keď som sa bol informovať v mojej zdravotnej poisťovni ( VZP )
nijaká konkretná odpoveď mi nebola poskytnutá.

Ďakujem za odpoveď a prajem prijemný deň.
arizona
12.02.17,14:00
Komu a za akých podmienok schvaľuje VšZP úhradu nákladov na poskytnutie plánovanej zdravotnej starostlivosti v inom členskom štáte EÚ ?

VšZP schvaľuje úhradu nákladov na poskytnutie plánovanej zdravotnej starostlivosti v EÚ pre svojich poistencov, ak ide o zdravotnú starostlivosť, ktorá patrí do rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia v Slovenskej republike (ďalej len „SR“), a:

ochorenie nie je možné liečiť v SR v primeranej lehote pri zohľadnení súčasného zdravotného stavu poistenca a možného vývoja jeho ochorenia,
požadovaná liečba sa v SR nevykonáva,
boli vyčerpané všetky možnosti liečby v SR a od liečby v inom členskom štáte (ďalej len „ČŠ“) sa očakáva podstatné zlepšenie zdravotného stavu poistenca alebo zabránenie zhoršenia zdravotného stavu poistenca,
poistenec VšZP má bydlisko v inom ČŠ a chce pokračovať v liečbe, ktorá sa začala v SR, v mieste bydliska, alebo
ochorenie vyžaduje použitie vysokošpecializovanej a nákladnej zdravotníckej infraštruktúry alebo medicínskeho vybavenia, ktoré nie sú dostupné v SR.
VšZP schvaľuje úhradu nákladov na poskytnutie plánovanej zdravotnej starostlivosti v EÚ pre tieto kategórie riadne platiacich poistencov VšZP:

poistenci VšZP s bydliskom v SR,
poistenci VšZP s bydliskom v inom ČŠ EÚ – poskytnutie vecných dávok (zdravotnej starostlivosti) v mieste bydliska za účelom pokračovania liečby začatej v SR.

VIAC ...
https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostlivost-zahranici/planovana-liecba-cudzine.html
Soňa K
12.02.17,17:58
Čo Ti bráni vyliečiť sa z alkoholizmu na Slovensku ?
buchač
12.02.17,19:22
Predsa anonymita...čo iné.
Estetic
14.02.17,11:14
Nemyslím,že by toto bolo priechodné.
flamyer1415
14.02.17,20:36
Ospravedlnujem sa za oneskorenu odpoved. Co mi brani? Alkoholizmus nie je moj primarny problem a asi najvacsi, s ktorym som sa stretol bolo " prikyvovanie hlavou" , kvazi je mi lepsie a citim sa dobre a ked som vravel, ze nie tak to nie je pravda... Rozpraval, alebo pisal som uz so stovkami ludi, z SR aj mimo, ale ked som sa snazil vysvetlit problem ( "rukami-nohami", uz zo zufalstva ), tak to bolo " ano, pohovr si " Tak preto
flamyer1415
14.02.17,20:36
Vdaka za odpoved. Po skusenostiach si to myslim tiez :/
flamyer1415
14.02.17,20:37
Dakujem pekne za konstruktivnu odpoved!
flamyer1415
14.02.17,22:40
Bol som na PH, abstinoval som 5 rokov, ale ked som hovoril, že sa necitim dobre, tak to nebola pravda asi to mi brani