slovakiamail
12.02.17,16:48
Ahojte,

chcem sa informovať aké má kto skúsenosti s preberaním dieťaťa partnerky od jej ex.

Na čo si mám dať pozor, musím mať splnomocnenie od matky - mojej partnerky?

Bývame všetci spolu a keď si malého berie jeho bio otec, niekedy by som ho mal prevziať i Ja. Nemám vôbec s tým skúsenosti, je to moja premiéra.

Čo mi prosím poradíte?

Ď.
Dáša_
12.02.17,15:58
Och, hlavne to nedotiahnite tak, ako naši susedia. Dieťa necelé tri roky a v podstate pri každom odovzdávaní musí asistovať polícia. A obaja vzdenaní, zabezpečení. Smutné. Hlavne sa skúste obe strany dohodnúť tak, aby bolo čo najmenej problémov. Ja viem, že je to niekedy ťažké, ale prvoradé by malo byť dieťa, nie problémy druhej strane....
ivka70
12.02.17,16:02
V prvom rade by sana tejto moznosti mali dohodnut rodicia dietata, idealne aj dat tuto dohodu na papier.
Pretoze sa moze stat, ze tebe dieta otec dietata odmietne sieta vydat a ty nemas narok to pozadovat, ak taka dohoda medzi rodicmi nebude akceptovana oboma stranami.
Terezia13
12.02.17,16:13
najsmutnejšie je to, že práve v takýchto "odovzdávaniach" najčastejšie prichádza k vybavovaniu si účtov a dieťa, ktoré za nič nemôže a často ani nechápe, musí trpieť, je to stres pre všetkých, snažte sa s partnerkou tieto odovzdávačky riešiť v pokoji, nedať sa vyprovokovať, ale je možné že exmanžel bude robiť prieky, zvlášť ak to nie je určené súdom
slovakiamail
12.02.17,16:19
Rodicia maju dohodu schvalenu na sude, mne ide len o preberanie maleho.

Musim mat splnomocnenie a pripadne nieco dalsie?

Ja a bio otec sa nepozname. Pozna ma len maly.

Riesit Ja nic nebudem, a ani nechcem, to mi neprislucha, to necham na rodicoch.
ivka70
12.02.17,16:25
Nemusis mat splnomocnenie, rodicia musia mat dohodu, kto moze, kde a kedy dieta prevziat.
Bez toho ani neskusaj ist pre dieta, moze to vyvolat zbytocne konflikt.
misomiso
12.02.17,16:30
To je presne take iste, ako ked odovdzdavas / preberas auto do / z servisu.