peter2007
12.02.17,20:45
Predali sme jeden starší stroj ktorý bol síce funkčný ale už má niečo nabehané za 10rokov, preto sa predával za symbolickú cenu. Kupujúci odmietol sa dostaviť k nám na odskúšanie, mali sme mu natočiť video ako funguje , všetko bolo ok tak sme sa dohodli ze si to kúpi s tým že mu aj dovezieme (cca500km), pristúpil som na to, aj sme doviezli stroj zapli a fungoval (mám aj svedka -kolegu). Kupujúci zaplatil na účet pri prevzatí. Tak cca o tri dni mi volal ze stroj nefunguje. Tak som sa mu snažil pomôcť poradiť s čím môže byť problém nakoniec sme sa zhodli že mu vrátim časť peňazí (cca 10násobok ceny novej súčiastky ktorá bola poškodená) a tým to uzavrieme - s tým súhlasil. Na druhý deň volal že to vymenili (sami!) a stále to nefunguje a chce to vrátiť stroj a aby sme mu vrátili peniaze.
Ešte len pre upresnenie jedna sa o predaj z sro do sro, čiže nie súkromne ale nemáme zmluvu len fa.
Nemám z toho dobrý pocit, rozhodol som sa že mu vrátim peniaze, nechcem aby sa mi niekto vyhrážal a aj mi hrozne vadí že si niekto myslí že som podvodník...
Takže moja otázka znie, môžem od kupujúceho požadovať aby mi aspoň vrátil ten stroj komplet aj s príslušenstvom a až potom mu vrátiť peniaze?
buchač
12.02.17,20:44
Kupujúci zaplatil na účet pri prevzatí.

kúpi s tým že mu aj dovezieme (cca500km)

Takže moja otázka znie, môžem od kupujúceho požadovať aby mi aspoň vrátil ten stroj komplet aj s príslušenstvom a až potom mu vrátiť peniaze?
Odpovedal si si aj sám...konaj v opačnom postupe.
Vráti, dovezie, zaplatíš.
buchač
13.02.17,04:29
Odkaz pre "komentátora" :

Schopnost porozumenia citaneho textu je zakladnym predpokladom akejkolvek debaty.