Janosentinel
13.02.17,00:14
VýživnéDobrý deň,práve sa rozvádzam,lebo bývam so ženou s jej rodičmi a oni su strašne moc múdri a stále sa všetkým chvália.A veľmi radi používaju vetu mi nietvrdime,že sme najlepší.Už len tým sa chvália.No a moja žena,ic vo všetkom počúva.Najnovšie svokra prišla s tým,aby som na Maličkú platil 130eur.Maličká je má desať mesiacov.Moja žena je epileptičke,nikde nepracuje ,ale ma plný invalidný dôchodok a to je 450 eur každý mesiac(neviem či je to pravda,ale tak hovorí svokra,lebo moja žena,mi to nechce povedať).No a ja zarobím okolo 550 eur v čistom.Ja idem bývať na ubytivňu,kde budem platiť 150eur mesačne,lebo nepochádzam z Mikuláša ,ale dcérku mám v Liptovskom Mikuláši a nechcem od nej odchádzať a chcem sa s ňou pravidelne stretávať.No a chcel by som vedieť ,či tých 130 eur zodpovedá veku desať mesačného dieťaťa.A ešte na záver taka pikoška.Ja som povedal,že chcem kupovať pre malú plienky a iné veci a oni na to ,že neviem aké.No to je,naozaj zložité vzhľadom na to ,že sú určite aj také,ktoré vedia lietať a su aj také ktoré sa sami prebalia.No vrchol chytráctva.Tak prajem,krásny deň.
Mila123
13.02.17,05:29
Nechaj tie žabo- myšie vojny, nie je to jedno kto kúpi plienky, myslíš si, že na plienkach stojí život? že si to bude tvoja dcérka pamätať? že jej tatik kupoval plienky?
A prestaň byť sebec, to, že ty máš 150,- € poplatok za ubytovňu, nemá vplyv na to, čo tvoja dcéra potrebuje......preto nechaj určenie výživného na súd, invektívy si nevšímaj.....
neriešil si bývanie samostatne? aby si nemal svokru stále za sebou? a aby nemala vplyv na tvoju zákonitú?
taiko
13.02.17,05:55
Tvoja svokra sa moze aj roztrhat, ale na vysku sudom stanoveneho vyzivneho nema najmensi vplyv.
Chapem, ze sa bojis, aby si popri malej nezivil aj ostatnych, ale daj pozor, aby v tomto boji neostala porazena Tvoja dcerka. V takomto boji, totiz niet vitazov.
Skus sa dohodnut po dobrom. Ak to nebude mozne a situacia je naozaj taka ako popisujes, snazil by som sa o co najmensie sudom stanovene vyzivne a potom vsemozne podporoval malicku materialne, trebars tymi plienkami, ci detskou vyzivou. Riskujes ale, ze sa to zvysku rodiny nebude pacit a budu napr. branit tomu, aby si malicku videl.
Tazko radit tazko, ale v zasade, v barsjakom Tvojom rozhodnuti ber ohlad predovsetkym na tu malicku. Ona za nic nemoze a teda by nemala nijako pocitit dosledky krivd, ktore ste si navzajom napachali.
veronikasad
13.02.17,06:00
Koľko si ochotný platiť ty?
Janosentinel
15.02.17,22:24
Ďakujem veľmi pekne,presne Si pochopil o čom píšem.No nakoniec sa veci vyvinuli tak,že svokra so svokrom prišli o deviatej večer za mnou aby som podpísal žiadosť o rozvod a bolo tam aj napísane,že sa vzdávam majetku,ktorý som počas manželstva nadobudol so ženou a že sa zaväzujem platiť 100eur.No ja som to podpísať nechcel,ale nakoniec som to podpísal,lebo na mňa tlačili,že som ťuťko a že som neschopný debilko a že mi chcú ušetriť peniaze,za právnika.No ja som to všetko mojej právničke povedal,a ona to aj do žiadosti o rozvod napísala,(lebo moja svokra tú žiadosť ešte nepodala),v prípade,že by ti chceli použiť proti mne.No a čo sa týka Maličkej,ja to chcem urobiť veľmi jednoducho ,nech sa idkladajú bločky z obchodov.A na začiatku nového mesiaca sa to všetko spočíta,vydelí dvoma a je to vybavené.Polovicu zaplatím ja.Ja s týn problém nemám.
taiko
15.02.17,23:13
preboha, preco si podpisal, ze sa vzdavas majetku ? Dufam, ze to nebude na sude nic platne. Vela stastia Ti prajem
jslancik
16.02.17,07:23
vychádzajúc z toho, že všetko, čo si napísal, je pravda.... Vyzerá to, že svokrovci sa nijak zvlášť nemýlia v hodnotení tvojej povahy.
Ako je možné, že nevieš, koľko má tvoja manželka a matka tvojho dieťaťa príjem???
Ako je možné, že ste si nenašli vlastné bývanie, ale ostali u jej rodičov?
Ako je možné, že si sa nechal psychicky dotlačiť k podpisu niečoho tak nevýhodného?
Ako je možné, že nevieš urobiť poriadok v takých vzťahoch?

Riešenie? Rozvodové papiere sú podpísané, strata majetku ťa asi mrzieť veľmi nebude, keď si to s takou ľahkosťou podpísal. Výživné stanoví súd, ale pravdepodobne by pre teba bolo lepšie, keby zobral do úvahy, na čom ste sa dohodli v tej vynútenej dohode. Sto eur nie je vysoké výživné. Kľudne to môže byť dvoj či trojnásobok. A manželka môže žiadať príspevok na seba a ako invalid môže kľudne uspieť. A sudkyňa ti môže povedať, že sa nemáš vyhovárať na svoje príjmy ale nájsť si lepšiu prácu. To sú reálne situácie.
Janosentinel
16.02.17,09:28
Zdravím,sa mi páčiš osoba,neviem odpovedať koľko dostáva moja žena,lebo mi to nikdy nechcela povedať a ani mi to nepovedala.Ale to prečo sme sa neodsťahovali to Ti odpoviem.Moja žena je lenivá a jej matka,všetko za ňu spraví,všetko.Keď som jej navrhol,aby sme sa odsťahovali,že ja sa budem starať o domácnosť odmietla,lebo nebude s rodičmi a ona nechce žiť bez nich.A ten podpis ,čo odo mňa dostali,to nemali až také ľahje,ja som sa s nimi vadil dve hodiny.Potom Malička,začala plakať ,tak som podpísal,ale som im povedal,že ak to ukážu na súde ,tak poviem,že to bolo pid tlakom,išlo mi o dobro Mojej dcérky a nech súd určí,koľko treba.Ha nemám priblém ,ale nech mi svokra neurčuje koľko mám platiť,lebo neni sudca.Tak iba toľko,a čo sa týka výživného na ženu v poriadku ,ak to určí súd budem platiť aj na ňu.Ale svokra,nech sa do toho nestará,ja som ba ňu alergický,tak prajem krásny deň.
jslancik
16.02.17,10:07
no, mne sa moc nepáčiš :) možno preto, že som tiež ľahko ovplyvniteľný za určitých okolností...
Jedna vec je, čo hovoríš/píšeš, a druhá, že to nedokážeš pretaviť do praxe. keď si alergický na svokru, tak prečo si netrval na tom, že nebudete bývať u nich? Tak či tak ťa to stálo manželstvo. Tipujem, že manželka a jej príbuzní išli na teba skrz vašu dcérku, to je obrovská páka na teba. "prihodila" sa vám dcéra a už si bol v keli...
Ak vedia, ako na teba, tak z teba môžu vysúdiť vysoké výživné. a ty im ho rád dáš... Napr. "sa zistí", že dieťa má nejakú poruchu a potrebuje oveľa viac peňazí na starostlivosť. pri správnom postupe im to zožerie sudkyňa, ty, všetci. Len treba vedieť.
Oliwa
16.02.17,14:21
asi toho majetku za tie "roky" manželstva veľa nenadobudli, tak preto... bývanie u svokrovcov, žena na invalidnom a materskej, malé dieťa... ak sa handrkujú o plienky, tak asi deliť nie je čo...
Oliwa
16.02.17,14:29
Nuž, ako si kto ustelie... Načo si si bral lenivú ženu a išiel bývať k svokre, na ktorú si alergický...? Vyzerá to, akoby si bol na seba ešte aj hrdý, ako si s nimi vypiekol... Dieťaťa mi je ľúto... aby sa jeho rodičia handrkovali o bločky za plienky, že pol na pol... A prečo sa pýtaš nás, či je 130 € adekvátna suma na 10 mesačné dieťa? Veď ak ste doteraz žili pod jednou strechou, spoločne hospodárili a starali sa o dieťa, tak by si mohol zhruba vedieť, alebo sa spýtať svojej ešte stále manželky, koľko mesačne ide na jeho potreby, či...? Alebo si každý žil za svoje a dieťa dotovali svokrovci?
buchač
16.02.17,19:16
Janosentinel (Dnes 00:24) No ja som to PODPÍSAŤ NECHCEL,ale nakoniec SOM TO PODPÍSAL,lebo na mňa tlačili,že som ťuťko a že som neschopný debilko
=================
Ja by som aj súhlasil s ich názorom...ba dokonca aj iné výrazy by sa dali použiť.
Soňa K
17.02.17,19:41
Chúđa dieťa, to si ešte so svojimi príbuznými užije.
misoft
18.02.17,11:18
Hmmmm.... no asi takto..... výživné určí súd - OK. Budeš cálovať - OK. Možno súdne ti bude určená doba styku s dieťaťom - OK.
Lenže!
Ex-svokrovci budú i naďalej tvoju ex- ovplyvňovať, budú ovplyvňovať i tvojho potomka - a som si istý, že budú decku hučať do hlavy, že aký je jeho otec zlý, lebo ho nemá rád, že sa o neho nestará a podobné koniny a potom to dospeje do stavu, že príde súdne rozhodnutie o zákaze styku s dieťaťom, alebo že potomok bude odmietať styk s tebou.
A tu je práve ten pes zakopaný.... ex-svokrovci totálne zblbnú decko, ex- do takej miery, že i roztrhať sa môžeš - už sa nestretneš s potomkom. I takéto prípady sa vyskytujú. Pretože ak to robili doteraz, budú v tom i naďalej pokračovať s cieľom ťa úplne odstaviť od decka a nech ti zostane len povinnosť platiť.
Janosentinel
18.02.17,17:51
Ďakujem všetkým veľmi pekne za názor,ja ešte napíšem toľko,že asi to vude znieť,že som sebec,ale na dcérku chcem platiť iba toľko koľko určí súd.Dôvod je ten ,že chcem šetriť peniaze a,keď Maličká bude staršia,chcem s ňou chodiť na výlety,na kone,chcem s ňou športovať,ja trénujem krav maga tak ju to chcem naučiť,chcems ňou tráviť čo najviac času a damozrejme chcem sa s ňou učiť ,písať úlohy a byť s ňou tak často ako sa to bude dať.Keby som si bol istý ,že keď budem na dcérku prispievať viac,tak mi nebudú brániť v stretávani,tak sa nič nepýtam.Ale moja žena mi po dvoch rokoch manželstva povedala,že ona sa ani nechcela vydávať a vlastne chcela iba dieťa.A svokra bola tiež ako tak v pohode,po narodení Maličkej sa to zmenilo o dvesto percent k horšiemu.Neviem ako to všetko dopadne,ale viem,že sa nevzdám a budem stáť pri svojej dcérke až do svojej smrti.Ona je chuť môjho života a celý môj život.Veľa krát som sa bil v realite,lebo som ochraňoval kamarátov,preto aj názov sentinel.A pre moju dcérku,budem rozbíjať múry ,aj tie mentálne a aj tie skutočné.Už mi nemusíte písať,čo som chcel vedieť už viem.Prajem všetkým,nech sa Vám darí,čaute
Oliwa
19.02.17,07:21
Držím Ti palce, aby si v prvom rade mentálne dozrel, dokázal sa postaviť na vlastné nohy a postarať sa o seba. Len tak sa budeš môcť potom postarať aj o svoju dcérku. Rozbíjať múry netreba, radšej sa skôr-neskôr poobzerať po nejakých, kde by si raz dcérka tie úlohy mohla v kľude s Tebou písať. Lebo ubytovňa takým miestom určite nebude... Tvoja snaha a predstavy o budúcnosti sú sympatické, už "len" vydržať a dotiahnuť ich do zdárneho konca... lebo ľahké to určite nebude, skôr naopak.