Glee_Sk
13.02.17,08:50
Ahojte, bol by niekto ochotny mi poradit ohladom DANOVEHO PRIZNANIA (dan z prijmu FO)? Mam 2 otazky:
1. teraz som na materskej, minuly rok v mesiacoch januar - jul som pracovala, a tak som presla na matersku. A este pocas trvania prac. pomeru som aj marodovala - od marca po nastup na matersku. Pri prechode na matersku som v praci skoncila prac. pomer dohodou. Je pre mňa výhodnejšie podať si DP sama alebo mám požiadať býv. zamestnávateľa? Potrebujem zo socialky potvrdenie o marodovani? A ďalšia vec - nemám od zamestnávateľa Potvrdenie o zdaniteľých príjmoch FO...

2. manzel potrebuje do 15.2. poziadat zamestnavatela o podanie dan. priznania. Co za mna potrebuje predlozit? Potrebuje potvrdenie z mojej roboty o tom, kolko som min. rok zarobila? A treba aj nejake potvrdenie zo socialky, ze poberam matersku? Keď si zrátam HRUBÚ MZDU + materskú za min. rok, je to viac ako 3.800...

DAKUJEM za pomoc.
Tweety
13.02.17,08:08
1. Požiadaj o RZD.
2. HM, znížená o odvody plus materské, toto je tvoj vlastný príjem. Tvoj príjem uvedie v żiadosti o RZD. Nárok na NČZD je len za mesiace na M aRD.
Katy a R
13.02.17,08:10
1. ak stihneš požiadať zamestnávateľa - určite je to pre teba lepšie. nemusíš nič iné riešiť. Ak nestihneš požiadať - treba potom spraviť DP - zamestnávateľ ti pošle potvrdenie o príjmoch ... samozrejme toto platí, ak si nemala iné zdaniteľné príjmy.
2. manžel nepotrebuje za teba nič predkladať - lebo si na teba nemá čo uplatniť.
ale počíta sa hrubá mzda mínus poistné plus materská plus všetky príjmy, ak nejaké boli , okrem RP. ... možno za rok 2017 si na teba uplatní ?