szapanyos
13.02.17,10:44
Dobry den.ked som robila v rakusku cely rok a nemala som ziadny prijem na slovensku.staci mi napisat cestne prehlasenie alebo musim aj normalne danove priznanie spravit.som daňovým rezidentom SR. kolegyne mi vraveli, ze staci cestne prehlasenie ze som tu nemala ziadny prijem.a kde najdem vzor?
Katy a R
13.02.17,09:57
dôležité je, či si daňovým rezidentom SR - pozri tu: https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov/obcania-sr-v-zahranici
szapanyos
13.02.17,10:22
ano som
Anik
13.02.17,10:33
Musíš podať DP na SVK - zdaňuješ tu celosvetový príjem, ktorý isto prekročil hranicu 1.901,67 €
Katy a R
13.02.17,12:37
také čestné prehlásenie, čo ti kolegyne radia, by ti bolo na ... ozaj zbytočné;)
szapanyos
13.02.17,19:46
tak ani danove priznanie nemusim podat?
ekonomkaida
15.02.17,09:05
Chcela by som reagovať na otázku ohľadom zdanenia príjmov zo zahraničia, z môjho pohľadu ked mám takého danovníka , ktorý má príjem zo zahraničia a je rezidentom SR je DP najlepšie podať s vyňatím príjmov, pretože tu sa daň neplatí a zistila som , že to má význam napr.ak niekto dlhodobo pracuje v zahraničí a chce si tam podať žiadosť o starobný dôchodok /ked má na to odpracované roky podľa ich zákonov/, tak budú žiadať potvrdenie,neviem či u DÚ alebo Soc.poisťovne,že si u nás zdanil tem zahraničný príjem, tak si myslím,že spraviť si DP,kde nebudem platiť žiadnu daň a len to podám sa to tým čo dlhodobo pracujú v zahraničí oplatí.Napr. mám jedného klienta ktorý pracuje v Holandsku a ten mi tvrdil, že tam je nárok na dôchodok po 7 odpracovaných rokoch,ale toto je neoverená informácia, píšem len čo mi povedal.Dokonca mi povedal, že účtovníčku čo majú v Holandsku mu povedala aby si príjem u nás zdanil, teda podal DP, zrejme mu to poradila kvôli tomu dôchodku , lebo on tam pracuje už 4 roky a zrejme bude aj ďalej, rada by som si prečítala aj iný názor, ked niekto vie ako to chodí.
Tweety
15.02.17,09:11
a tvoje príjmy boli viac ako 1901,67 €, máš povinnosť podať DP, už to tu máš napísané. Podáš DP z celosvetových príjmov.
hanelie
15.02.17,17:13
ak si daňový rezident SK ,musíš podať DP na SK - použije sa metóda vyňatia príjmov, lebo sú zdanené už v AT