4iveta
13.02.17,12:23
Dobrý deň,viete mi niekto poradiť ako účtovať FA od DKV za použitie palivovej karty?Ďakujem.
Soňa K
14.02.17,17:12
Čo tak nákup paliva, dph a závazok voči dodávatelovi. Či ?
Monika Kováčová
16.02.17,18:15
čo konkrétne nevieš? DKV posiela vyúčtovanie, t.j. výpisy z tankovania, ktorá neslúži na odpočítanie DPH a Faktúry z jednotlivých štátov EÚ, vrátane DPH iného členského štátu, alebo bez. Otázka je veľmi všeobecná, mohli by ste špecifikovať dodávku na faktúre?
4iveta
16.02.17,21:28
ide mi o to,či môžem účtovať jednotlivé FA ako PHM,diaľničné poplatky do nákladov bez DPH z jednotlivých štátov EU a bločky priložiť k FA,alebo sa musia účtovať všetky bloky.
DKV refunduje DPH z platieb v štátoch EU cez Remobis,takže na sumárnom výpise o refundovanú DPH poníži náš záväzok.Bolo by dosť prácne účtovať také množstvo dokladov(bločkov).Na jednotlivých FA je sumár-poplatky,PHM napr.platby DKV v AT.To by som zaúčtovala na účty 501xxxPHM a 538-diaľničné poplatky a potom refundáciu DPH ako 501xxx mínusom,keďže DPH je len na PHM.Neviem,či som sa dosť jasne opýtala:-)
Monika Kováčová
18.02.17,08:10
Predpokladám, že spoločnosť DKV na základe zmluvy uzatvorenej s používateľom tankovacej karty koná v postavení dodávateľa a používateľ kariet má právo disponovať s dodaným tovarom (PHM) ako vlastník po natankovaní. Preto mám za to, že doklady z terminálom o počte litrov a sumách nie sú dokladmi na účely odpočítania dane, resp. samozdanenia, ale tvoria len prílohu k faktúre - výpisu z transakcií a zaúčtovanie 501AEFPHMvIČŠ by malo byť v poriadku. Inak je to v prípade nákupu diaľničnej známky SK, kde je dokladom na účely DPH určite faktúra s NDS. V prípade odpočítania DPH na vrátenie a následného mínusového vvyúčtovania, by som tiež takýto postup nepovažovala za nesprávny. V každom prípade, ešte si nejaké skutočnosti preverujem. Avšak účtovanie každého dokladu o nákupe PHM jednotlivo cez ID sa mi zdá zbytočné. P.S. Diaľničné poplatky sa účtujú 518AE, účtovanie 538 je nesprávne.