lsulekova
11.07.06,09:44
Potrebovala by som zistiť čo všetko je podmienené výškou obratu. Naša spoločnosť sa blíži k hranici 40.000.000 čo bude po prekročení povinnosť auditovania + sklad typu A. Nabudúci rok sa spoločnosť zlúči s ďalšou spoločnosťou a naberie nových klientov, pričom podľa mojich predbežných odhadov bude v budúcom roku obrat 100.000.000. Neviaže sa nejaká ďalšia povinnosť pri prekročení tejto alebo inej hranice obratu? Ďakujem za odpovede. ...aby som zas na niečo nezabudla... ;)
KEJKA
11.07.06,07:48
nie..........hranica 40 mil. Sk je len jedna z podmienok pre povinnosť auditu. MUSíTE MAť EšTE BUD VIAC AKO 20 ZAMESTNANCOV ALEBO MAJETOK V BRUTTO HODNOTE VIAC AKO 20 MIL. sK.
týCH 100 MIL. sK JE V POHODE.
lsulekova
11.07.06,07:52
Zabudla som napísať, že zamestnancov máme okolo 100. Takže žiadna iná povinnosť nám nevyplýva? No to som rada. Uff. Už mám radosť z nabehnutia na sklad typu A.:mee:
jana
14.07.06,10:32
Ešte si pozri v suvahe brutto 20 mil. Sk, 100 zamestnancov a obrat viac ako 40 mil. Sk tak budeš musieť nabehnúť na A.
lsulekova
14.07.06,10:56
Ešte si pozri v suvahe brutto 20 mil. Sk, 100 zamestnancov a obrat viac ako 40 mil. Sk tak budeš musieť nabehnúť na A.

To znamená, že na sklad typu A musím mať splnené všetky 3 podmienky? Myslela som, že automaticky keď som auditovaná, tak nabieham na A. Ďakujem za reakciu
ayya
14.07.06,11:00
Zabudla som napísať, že zamestnancov máme okolo 100. Takže žiadna iná povinnosť nám nevyplýva? No to som rada. Uff. Už mám radosť z nabehnutia na sklad typu A.:mee:

ale to nemusi byt az taky problem, lebo skladovu evidenciu musite robit aj ked este nemusite mat audit a ked mas sikovny uct. software, ktory ti bude robit dobre zostavy, tak uctovat mozes az tie mesacne zostavy, netreba kazdu jednu prijemku a vydajku.

navyse: budes mat k dispozii auditora, ... teda: lepsie je sa s auditorom skontaktovat skor, nie az na konci roka - aj jemu sa lepsie bude robit kontrola uctovnictva, ak budete spolupracovat priebezne, ... takze pri nejakych problemoch sa mozes na neho obratit o pomoc ...

ale - okrem skladu A-cka je tam aj viac "komplikacii" ... napr. budete mat povinnost uctovat o odlozenej dani, ktora vam automaticky vznika pri rozdielnej vyske uctovnych a danovych odpisov ... ale pozri si radsej zakon o uctovnictve, lebo odlozena dan vznika aj v mnohych inych pripadoch.
a audit musite mat az v prvom roku nasledujucom po roku, v ktorom sa splnili podmienky pre audit (presne to mas napisane v § 19 zakona o uctovnictve)
drzim palce
:)
ayya
14.07.06,11:02
To znamená, že na sklad typu A musím mať splnené všetky 3 podmienky? Myslela som, že automaticky keď som auditovaná, tak nabieham na A. Ďakujem za reakciu

pri akciovkach je audit povinny ihned - a pri sro - ked su splnene dve, tak povinne podliehate auditu... ale audit mozete mat aj dobrovolne, tak asi nerozumiem presne, na co sa pytas :o
lsulekova
14.07.06,11:08
pri akciovkach je audit povinny ihned - a pri sro - ked su splnene dve, tak povinne podliehate auditu... ale audit mozete mat aj dobrovolne, tak asi nerozumiem presne, na co sa pytas :o


Sme sro, a nemali sme audit, vedenie sa tomu bráni (pre mňa z nepochopiteľného dôvodu), no keď bude povinný, tak sa neubránia. :D Reagovala som na reakciu jany, ktorej príspevok som asi ja zle pochopila. Celkom by som uvítala poradnú silu nado mnou, lebo niekedy už ani neviem, čia som. Len potrebujem zistiť, čo všetko ma čaká.
ayya
14.07.06,11:11
Sme sro, a nemali sme audit, vedenie sa tomu bráni (pre mňa z nepochopiteľného dôvodu), no keď bude povinný, tak sa neubránia. :D Reagovala som na reakciu jany, ktorej príspevok som asi ja zle pochopila. Celkom by som uvítala poradnú silu nado mnou, lebo niekedy už ani neviem, čia som. Len potrebujem zistiť, čo všetko ma čaká.

neboj - auditor je pre vas sluzba, nie kontrola, to si treba uvedomit a nebat sa ho :) ... danovnik si plati auditora a auditori su vacsinou mili a prijemni, lebo - samozrejme - keby sa vam s nim zle spolupracovalo, tak si v klude najdete ineho, akurat ze tie sluzby - tiez samozrejme - nie su zadara ;)
lsulekova
14.07.06,11:17
Hej, ja viem, že my budú pomáhať riešiť problémy. Len to bude "tenkrát poprvé". A nevieš koľko sa tak pohybujú ceny audítorov? Lebo nemám ani poňatia.
ayya
14.07.06,11:26
Hej, ja viem, že my budú pomáhať riešiť problémy. Len to bude "tenkrát poprvé". A nevieš koľko sa tak pohybujú ceny audítorov? Lebo nemám ani poňatia.

posledne info (asi tri roky stare) mam, ze minimalne 30 tis. ale - to je stara informacia, vraj komora auditorov trva na minimalnej sume, aby sa neznehodnocovala praca auditorov...
neviem ti presne povedat - ale na ich stranke mas zoznam vsetkych (http://www.skau.sk/komora.php?page=5&_sessid=af9g241k38svnd66bjctnisqd7e9cq3o)auditorov, lahko si zistis kontakty a pripadne si porovnaj aj ceny ;)
ked tu cenu podelis na 12 mesiacov, tak to je akceptovatelna suma imho :)