rakerian
13.02.17,17:30
Zaviedli sme v našom obchode predaj tzv darčekových poukážok, ktoré sa predávajú v nominálnych hodnotách podľa želania zákazníka. Ak si ju niekto objedná a zakúpi povedzme za 10 Eur, daruje ju a obdarovaný ju príde minúť do obchodu, tak ako to účtovať v Omege? Postupov som na internete našiel veľa, ale tí čo poznáte Omegu, tak viete, až na to nie je veľmi uspôsobená a je potrebné urobiť viac operácií, aby to bolo všetko v poriadku. Ide mi hlavne o ten výstup smerom k zákazníkovi - teda čo a ako nablokovať v kase kupujúcemu a čo a ako potom blokovať obdarovanému pri použití poukážky.
Okrem tejto výhody sme na eshope zaviedli tzv. bonusové body, čo je niečo čo asi poznáte hlavne z benzíniek - zákazník za každý nákup dostane nejaké body, ktoré si potom môže od ďalších nákupov odpočítavať. Ako to však evidovať v účtovníctve? Keď som volal do Krosu aby mi poradili, tak odporúčali založiť s i v číselníku nejakú službu s mínusovou nominálnou cenou a potom používať túto službu na odpočítavanie bodov od nákupov. No neviem či je to správe a ako konkrétne mám nastaviť zaúčtovanie u takýchto služieb.