Iwett
14.02.17,10:48
Dobrý deň, nájdem niekde v zákone, že sa majú odsúhlasovať aj pohľadávky k 31.12., keď vieme, že boli zaplatené v januári?
Ja som od zákazníka dostala email, že míňam papier a mám si najskôr overiť, či neboli zaplatené v januári a potom mu vypisovať.
Tweety
14.02.17,09:52
Odsúhlasuješ stav k 31.12.. Takže majú tam byť aj také. Ale ja som takéto čerstvo uhradené, teda v momente posielania, už neposielala. Vytlačilia som ich pre seba, založila a poznačila dátum úhrady. Ak ich má partner viac, tak vytlačiť, poslať a poznamenať tie už uhradené.
Iwett
14.02.17,10:19
Veď ja som to tiež nikdy neposielala, a kdesi som sa dočítala, že sa majú posielať aj také, tak som tento rok posielala všetky a myslela, že je to niekde v zákone.
Tweety
14.02.17,10:21
Mohla si tam dať poznámku uhradená vtedy a vtedy. Lebo k 31.12. ešte nebola ale v momente posielania už áno.
Soňa K
14.02.17,10:21
To je dôležité pri významnejších sumách z pohľadu zostatku a pri audite. Alebo pri odberateľovi, ktorý sa nemá k plateniu, si takto potvrdím, že o svojom dlhu účtoval. Niektorí vedia vypisovať, že nemajú faktúru.