daja
11.07.06,11:05
Dobrý deň poraďáci, chcem sa informovať. Na skladové karty patria len zásoby, ktoré idú ďalej na predaj alebo aj zásoby ktoré nejdú priamo na predaj zákazníkovi. Mám na mysli napríklad servítky, toaletný papier, prípadne, čo také koreniny, aj tie sa evidujú na skladových kartách? - ide o reštauráciu. ďakujem.
Tweety
11.07.06,09:12
Dobrý deň poraďáci, chcem sa informovať. Na skladové karty patria len zásoby, ktoré idú ďalej na predaj alebo aj zásoby ktoré nejdú priamo na predaj zákazníkovi. Mám na mysli napríklad servítky, toaletný papier, prípadne, čo také koreniny, aj tie sa evidujú na skladových kartách? - ide o reštauráciu. ďakujem.
Patrí tam všetko, čo je naúčtované na skladový účet.
daja
11.07.06,09:16
A keď účtujem v jednoduchom účtovníctve? Asi som zle zaradila, tému do podvojného.
Jara
11.07.06,09:17
Tak ako píše Tweety, čo považuješ za skladovú zásobu materiál alebo tovar tak áno, ale ak ide o spotrebný réžijný materiál ako sú napr. jar, mydlo toaletný ap. tak priamo do spotreby. Mám vytvorený účet spotreba hyg. potrieb alebo spotreba kanc. potrieb ap. Analytika k 501
daja
11.07.06,09:30
A napríklad nákup pečiva v reštaurácii, ako by si účtovala /predpokladám, že to nemusí ísť cez skladovú kartu/ ako VoZD - tovar?
KEJKA
11.07.06,09:34
A keď účtujem v jednoduchom účtovníctve? Asi som zle zaradila, tému do podvojného.
keďže je to JU na nie PU, tak potom žiadna analytika.
Zásoby, ktoré dávaš na skladové karty, vydávaš do spotreby postupne. preto tovar alebo materiál. Ide o reštauráciu, takže materiál (nepredávaš v nezmenenom stave).
Čistiace potreby, servítky apod., ktoré nakupuješ podľa prevádzkových potrieb, dáš do spotreby ihned a nie postupne. Plusmínus, dávaš postupne, ale spotrebuješ to napr. v jednom mesiaci a musíš nakúpiť znova. Tak takéto nákupy si uprav v internej smernici, nedávaj ich na skladovú kartu, ale hned na faktúru, či bloček napíš "prevádzková réžia". Zaúčtuj do prevádzkovej réžie.
Pre kontrolu - nákupy podľa skladovej evidencie by ti mali sedieť so súčtom v stlpci "zásoby" v PD. Samozrejme musíš zohľadniť, čo je uhradené, ale dá sa to skontrolovať. Ak by si tam dala aj také nákupy, ktoré nedáš na skladovú kartu, tak to neskontroluje nikto.
Ešte je jedna možnosť . vytvoriť si spoločnú skladovú kartu pe všetky nákupy, ktoré nechceš evidovať na osobitnej karte. Takže budeš mať skladovú kartu s označením napr. "výrobná réžia". Tam si budeš zapisovať názov a hodnotu drobných nákupov režijného charakteru.
Konečné riešenie závisí od softu, ktorý používaš.
daja
11.07.06,09:45
Ďakujem Kejka, si zlatá.