rzuzka
15.02.17,11:27
Dobry den

Potrebovala by som vediet, ci ako SZCO mozem fakturovat ceskej firme na zaklade ustnej dohody, alebo je potrebna zmluva? Ak ano, aka to ma byt zmluva?
Ide o programatorske sluzby. Pracu vykonavam na zaklade poziadaviek na dialku, nepracujem v danej firme.
veronikasad
15.02.17,12:49
vlastníš na túto činnosť živnostenské oprávnenie ? Aspoň nejaká mailová objednávka by k faktúre mala byť priložená, ak neide o platbu vopred.
duficek
15.02.17,15:47
Myslím si že zmluva nemusí byť v písomnej forme, za zmluvu sa dá považovať aj ústna dohoda.
No zmluvu v písomnej forme by som chcel kvôli prípadným problém, keď by druhá strana prestala platiť. Kým platia tak netreba nič riešiť...

No ale pozor, pri službe do inej krajiny eú a prijatí platby z eú - netreba sa náhodou registrovať na daňovom úrade pre DPH?
§7a o tom hovorí
Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
rzuzka
15.02.17,18:17
Dakujem za odpoved.
Ano, registracia podla §7a je potrebna, tu mam.