zavis1
15.02.17,14:35
dobry den,
skoncila mi zmluva asi pred rokom a chcel by som odist s podnajmu. pretoze majitel mi dvihol ustne najom a nemozem si to dovolit platit.najom mi dvihol len ustne pretoze si vybral hypoteku a ja ju mam asi platit.nasiel som si iny podnajom ale nechce odomna prevziat kluce pretoze pyta odomna 3000€ pretoze byt je zdevastovany+ chce dat na mna trestne oznamenie ze sme mu 2roky neplatili najom a ukradli sme mu veci.nic sme mu neukradli na vsetko co sme si zobrali mame doklad kupili sme si novy sporak a pracku jeho sme vyhodili nakolko nam povedal ze to mame vyhodit.byt je v povodnom stave ma asi 40rokov aj vsetko co tam bolo tak asi pri beznom opotrebovani stoho nove nespravim.elektriku a plyn mam na svoje meno ale nemozem to zrusit nakolko on sa nebol nahlasit na elektrarnach a tak je moja zmluva stale aktivna ako to mam zrusit.
misomiso
15.02.17,13:40
Samozrejme, ze mozes zrusit aj plyn aj elektriku, len to nesmies ziadat ako prevod, ale ako ukoncenie odberu. Nikto nie je povinny odoberat enegie donekonecna,, kedykolvek mozes ukoncit odber na ktoromkolvek odbernom mieste (hoci v pripade viazanosti iba so sankciou). Takto odpojis majitela od enerii a on si ich bude musit znova prilasit so vsetkymi poplatkami a reviznymi spravami, co bude prenho asi nie velmi dobra sprava. Riadne ho tym naseries co by bolo aj vhodne, vzhladom k jeho spravaniu (pokial je pravda to, co pises). Predpokladam, ze bude stacit ho nastrasit tym, ze tie energie celkom odhlasis a ze sa spamata. Kluce mu mozes poslat aj doporucenou zasielkou.
ivka70
15.02.17,13:45
Doplnim, ze on ma 5 dni na to, aby sa na energie opat prihlasil. Ked to neurobi, tak to musi riesit opatovnym zapojenim ....
Tazke po odhlasenie staci oznamit, ze is energie ukoncil dna ....
dmc
15.02.17,18:03
Ak ti najomna zmluva (pisomna) skoncila pred rokom a v byte si ostal so suhlasom najomcu byvat a nadalej mu platis najom a najomca najom prebera tak de facto ide u najomnu zmluvu (ustnu) - kedze pri najomnej zmluve sa nevyzaduje jej pisomne vyhotovenie (aj ked je to samozrejme lepsie) Kedze ste sa dalej nedohodli na aku dobu bude byt prenajaty tak ide o prenajom na dobu neurcitu a ukoncit najom mozes podla Obcianskeho zakonnika - § 710 - pisomnou dohodou alebo pisomnou vypovedou. Ak sa dava pisomna vypoved je potrebne dodrzat vypovednu lehotu 3 mesiace (plati pre OZ).

Kedze nemate pisomnu zmluvu tak si kazda strana moze tvrdit co chce.... je otazna vyska najmu, dohodnuta doba a podobne...... prijemnu zabavu
jslancik
15.02.17,18:11
tvoja situácia má jednoduché riešenie. ale som veľmi na pochybách, že je všetko tak, ako píšeš, lebo situácia je dosť zvláštna. Ak je byt fakt iba "bežne opotrebovaný", tak by nemal byť žiadny problém. Ak odídeš z bytu v zlom stave, tak môžeš mať veľké problémy. A ak ešte nasrdíš prenajímateľa, tak môžeš mať slušné opletačky.
zavis1
16.02.17,07:10
ked sme sa tam stahovali tak sme sa pytali co vsetko odtial mozme vyhodit boli tam stare skryne gauc a pod.povedal ze to mozme vsetko vyhodit ze on to neriesi a nema cas to riesit.tak sme to vyhodili.premalovali sme cely byt dali sme dlazbu do wc a kupelni nic s toho mu nevadilo.samozrejme ze po dvoch rokooch úz vidno stopy na stanach ze su oskrabane myslim farbu a pod.platili sme mu 350€ + sme mu dali depozit.kazdy mesiac sme mu to davali osobne bez dokladu doncom min.roka nam povedal ze musime platit 540€ to je uz velky rozdiel ale nemali sme kam ist tak sme to platili.min.mesiac som isiel na pnku a som stale na pn tak sme mu povedali ze koncime a nasli sme si lacnejsi najom.a uz byvame v novom najme.a neviem co mam robit nemozem platit aj novy najom aj stary.co mam robit.
mareko
16.02.17,07:17
Odhlás elektrinu a plyn, kľúče pošli doporučenou poštou a hotovo. Nemáš zmluvu, nemáš doklady, nebýval si tam ;)
sito
16.02.17,07:47
jslancik, opletačky? Kto pernajímateľ, vlastník bytu, alebo nájomník, ktorému byt nepatrí, ale úhrady má jak Tatry?
sito
16.02.17,07:51
zavis, a preplatky, nedoplatky ako ste mali riešené? V súlade so zákonom? Isto v ňom vrie závisť, že stratil takého dobrého klienta.
willma
16.02.17,09:30
bez dokladu - no uplietli ste si na seba riadny bič. Všetko bude tvrdenie proti tvrdeniu
zavis1
16.02.17,09:35
nedoplatky sme si platili sami ale nemali sme ziadne preplatky sme tiez nemali.elektrika a plyn su na moje meno takze to je na moje triko
zavis1
16.02.17,09:39
bol som odhlasit elektrinu aj plyn ale povedali mi ze dokym nepride majitel sa nahlasit tak to musim platit ja alebo mam priniest ukoncenie prenajmu ktoru samozrejme nemam alebo to mozem dat demontovat aj plyn aj elektriku.
sito
16.02.17,11:43
Samozrejme, že zálohy za elektrinu, plyn si platil ty, teda aj preplatok či nedoplatok by mali dodávatelia pýtať,vrátiť tebe, Ale, dom niekto spravuje, teda preplatky za užívanie bytu. teplo, teplá voda, studená voda, atď som myslel. A či dane platí, si sa ho opýtal? Inak 350, potom 540 a ešte plus, však to je na šibenicu. Inak môže za to štát, teda my, občania, my sme štát. Ale nie štátna moc, že? A ešte, ak povie súd v mene republiky a nie vo váš prospech. Bonaparte ... Hajzel je to!
zavis1
16.02.17,12:48
preplatky za vodu atd. neviem ci boli ale nedoplatky sme nemali lebo urcite by nam to dal zaplatit.dane za nas neplati a neboli sme ani nikde nahlaseny
sito
16.02.17,13:05
Nie za vás, za seba z prenájmu bytu daň, on musí byť nahlásený na DÚ, že prenajíma byt. Nie vy. Ak neplatí, tak podvádza štát, ako prštentak, tak.
zavis1
16.02.17,17:19
nie neplati ziadnu dan.len neviem ako mam postupovat.
zavis1
16.02.17,18:23
ved som bol odhlasit ale dokedy sa majitel nenahlasi dovtedy je platna a musim platit.najhorsie je ze majitel nekomunikuje a nechce ani kluce.depozit sme vyuzili na posledny mesiac nech si majitel stiahne z depozitu.co mame robit?
misoft
16.02.17,18:43
Škoda, že ťa nenapadlo skôr toto: pri odhlasovaní elektriny, plynu - ak by chceli majiteľa - mal si ustráchane povedať, že po ňom ide kriminálka a ty sa nechceš do niečoho zamiešať...:D:D:D... takže potrebuješ, aby si nebol s nim spájaný.
zavis1
17.02.17,16:10
to je ok ale potom budem musiet zaplatit elektriku aj ked ma odpoja ved ma daju na exekuciu elektrarne
zavis1
18.02.17,08:52
neminul som nic lebo uz tam niesom
dmc
18.02.17,14:10
ver tomu ze tam 0 nebude
buchač
18.02.17,18:39
Amstrad (Včera 08:50) Vykasli sa na vsetko - odpoja ta sami.
--------------------------------
Lenže tu sa jedná o to, že závis musí prepísať elektrinu na nového odberateľa, aj keď je to majiteľ bytu.
======================
Amstrad (Dnes 17:22) hej budu tam darceky Fica a Holjencika
--------------------------------
Keby len...kľudne závisa môže dostihnúť aj exekútor....a to už bude iný darček.

Linky nedávam...každý má google.
buchač
18.02.17,20:43
Amstrad (Dnes 22:25) nic nemusi prepisovat, odber moze ukoncit.
===============
Daj link...inak je to irelevantné.
Tvoje neplatenie je mimo témy.
zavis1
19.02.17,09:47
este raz bol som na elektrarnach odhlasit sa nadiktoval som stav elektromeru aj plynu.povedali ze je to vsetko.teray mi prisiel paier nove platenie pre rok 2017 tak som tam isiel ze co sa robi ked som sa bol odhlasit.povedali ze vlastnik bytu sa neprisiel nahlasit takze zmluva je aktivna.mam 3 moznosti 1 platne ukoncenie najmu to asi nedostanem.
2. cakat ze vlastbik bytu sa pride nahlasit alebo 3 . podat si ziadost o odpojenie demontaz elektromeru a plynoneru.
mam taky pocit ze majitel bytu si mysli respektive natahuje cas aby ma dal na sud ze som mu neplatil najom.co bude samozrejme pravda lebo tam uz nebyvam.ale umelo ma tam drzi namiesto toho aby hladal noveho najomnika ale takeho hlupaka ako som bol ja asi nenajde a on to vie tak preto neche ukoncit najom.co mam robit.
misoft
19.02.17,10:43
Číslo 3. A aj keby dal na súd - dôkazné bremeno bude na ňom. On bude musieť dokázať, že ty si niečo zanedbal. Ty naopak (ak máš doklady, že si sa snažil ho kontaktovať) len potvrdíš svoje tvrdenie.
Že mu vznikne škoda, lebo bude musieť znova prihlasovať a pripájať elektrinu? Ty si chcel, on nechcel - bude to jeho problém.
A to sa možno aj súd spta oného, či z prenájmu odvádzal dane, či má DIČ - ak to nebude mať - bude ON mať väčší problém, než nejaká odpojená elektrina.
zavis1
21.02.17,10:15
ved ano mas pravdu povodny majitel sa odhlasil a tvoj syn sa prihlasil takze je to ok.ale ked ja sa odhlasim a on sa neprihlasi tak vzdy je to na moju zmluvu a ja musim platit.to je ako keby sa v tvojom pripade povodny majitel odhlasil ale tvoj syn sa neprihlasi tak povodny majitel musi platit stale alebo to odpoji a tak mu zanikne zmluva.