niko.presov
15.02.17,15:50
Po precitani zakona o pracovnej asistencii sa chcem opytat, ci je nejaka novelizacia zakona, kde sa uvadza, ze pracovnu asistenciu pre TZP osobu ako zivnostnika nemoze vykonavat pracovny asistent, ktory ma zaroven zivnostenske opravnenie.

Dnes mi na urade prace bolo povedane, ze pracovnu asistenciu moze vykonavat len zamestnanec, pripadne clovek registrovany na urade prace :). Co ma velmi udivilo, nakolko rozsah potrebnej asistencie je 8 hodin denne. Zakon na stranke UP mam nastudovany, nic o tychto podmienkach tam nie je.
veronikasad
15.02.17,16:22
osoba so zdravotným postihnutím je SZČO alebo zamestnanec ?
veronikasad
15.02.17,16:23
Katy a R
15.02.17,16:24
píše - že ŤZP osoba je živnostník
nič také som ani ja v zákone nenašla ???
niko.presov
15.02.17,18:06
Dakujem za link, ja mam zakon prestudovany, preto ma udivila dnes pracovnicka UP, Nemam vedomost, zeby sa v zakone nieco menilo , vraj sa rozhodli, ze ak je niekto SZCO, nemoze byt aj PA, ani nevedela, co je zmluva podla obcianskeho zakonnika.. Nerozumiem preco, ked v zakone nic take nie je, ze nemoze. Je to strasne na tych uradoch a to spravanie je otrasne.
niko.presov
15.02.17,18:07
SZCO ma chranene pracovisko pre seba a chce spisat zmluvu s PA, ktory ma aj zivnost.
Katy a R
15.02.17,18:31
malo by to byť tak ako píšeš - môže spraviť zmluvu podľa OZ .. ale vieš, ako to chodí - oni dávajú príspevok - možno majú nejaké usmernenie ?? - daj potom vedieť, či sa niečo podarilo?
veronikasad
15.02.17,19:23
Možno majú nejaké usmernenie z Ústredia. Skúsim sa popýtať na našom
Úrade prace
niko.presov
16.02.17,09:30
Dakujem