AgrostavPP
11.07.06,12:45
Prosím o pomoc
Dostala som faktúru z ČR za službu vykonanú v SR na nehnuteľnosti. Faktúra má dátum zdanit.plnenia : 28.04.2006 avšak došla dňa 26.06.2006. Kedy ju mám dať do daňového priznania? Akým kurzom ju mám prepočítať?
Vladimír Ozimý
11.07.06,12:09
keďže pre uplatnenie dph potrebujete mať fakturu (neplati to pri tovare z členskych štatov) dph by som uplatnil dnom prijatia faktury a tym dnom by som dal aj prepocitaci kurz...
ALBO
11.07.06,12:29
Prosím o pomoc
Dostala som faktúru z ČR za službu vykonanú v SR na nehnuteľnosti. Faktúra má dátum zdanit.plnenia : 28.04.2006 avšak došla dňa 26.06.2006. Kedy ju mám dať do daňového priznania? Akým kurzom ju mám prepočítať?
Asi ste v § 15/2 , takže DP sa prenesie na vas. A to podľa § 19/2. Pozrite datum vystavenia, ten by mal byť rozhodujúci, Ak je tiez 28,4. musite podať dod DP za apríl (predpokladam, že tie prace boli 28.4 ukončené=dodané). Kurz použijete dátum vystavenia na odvod dane. Nárok na odpočet uplatníte tiež v tom doda za 4. mes. Nie je pravda, ako je uvedené vyššie v príspevku, že potrebujete doklad na uplatnenie dane na vstupe. Pri službe daň uplatníte vtedy, ked daň odvediete § 51/1/b.(* naopak práve pri tovare doklad mať musíte- to je k príspevku vyššie).

Ak si neporadíte, napíšte presne ešte datum vystavenia a dodania (preberací protokol), lebo už ste sa mohli dostať do omeškania troch mesiacov ak vam to dodali v marci.
Vladimír Ozimý
11.07.06,12:41
beriem späť.....myliť sa je ľudské :)