Olga68
15.02.17,19:45
Som zamestnaná na skrátený pracovný úväzok v SCŠPP. Kedže riaditeľka tohoto centra nemala vhodne priestory keď zakladala toto centrum, zamestnala ma ako ekonómku s tým, že budem pracovať doma. Takto už pracujem 2 a pol roka, na svojom počítači, na svojej tlačiarni, na svojom mobile. Teraz začala p. riaditeľka vystrkovať "rožky", preto som jej dala výpoveď dohodou, ktorú samozrejme neprijala nakoľko je potrebné urobiť povinnosti voči daňovému úradu, preto som dala výpoveď ako zamestnanec podľa § 67 a plynie mi výpovedná doba.Momentálne ma p. riaditeľka tak trošku šikanuje, jej pracovníčky cestujú autami po školách kde vykonávajú prácu, mne prikázala im robiť cestovné príkazy aj s vyúčtovaním, odmietla som to. Povedala že to vyplýva z mojej funkcie ekonómky, žiadnu pracovnú náplň nemám, preto by som chcela počuť názor či má pravdu, lebo podľa mňa si majú zamestnankyne sami vypisovať cestovné príkazy a ja im to mam iba skontrolovať a zaúčtovať.
veronikasad
15.02.17,19:29
S tvojou poslednou vetou súhlasím, cestovný príkaz vypisuje zamestnanec, ekonómka skontroluje a zauctuje.
Tweety
15.02.17,19:34
ZP neprikazuje pracovnú náplň, pozri par. 43 , pozri aj tu: http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-Jún/pracovna-napln.html
kukučka
15.02.17,20:06
Aj keď prax je iná, cestovný príkaz by mal byť vypísaný pred cestou, čo ty asi pri práci doma ťažko. A za druhé, príkaz! - ty predsa neprikazuješ. Pozdrav pani riaditeľku.
Olga68
16.02.17,05:21
ďakujem, prečítala som si to, aj tomu rozumiem, len mi nieje z toho jasne, že či ma môže prinútiť robiť tie cestovné príkazy, čii to vyplýva z môjho zaradenia čiže ekonómky.
Tweety
16.02.17,06:06
Určite nie, CP si zamestnanec vyplňuje sám, ty mu akurát môžeš pomôcť s radami, ale to už je na dobrovoľnosti., veď aj tak ho musíš skontrolovať.
Olga68
16.02.17,06:13
ďakujem
Anežob
16.02.17,06:50
Určite treba pani riaditeľku pozdraviť. Tiež som sa v svojej praxi stretla s podobným prístupom. Nedala som sa, argumentovala som, že ja účtovníčka nevysielam zamestnanca na prac.cestu a vyúčtovanie len kontrolujem, prípadne upravujem sumy v zmysle zákona a účtujem. Stále pretrváva názor, že ekonóm-účtovník dievčatko pre všetko.