JarikSt
15.02.17,23:21
Dobry den, planujem kupit pozemok, ale bojim sa, ze to je macka vo vreci. Lezi hned za hranicou karatastralneho uzemia jedneho mensieho mesta. Jedna sa o parcelu typu C-zahrady...umiestnena v extravilane inej obce, ktora ma spolocny Stavebny urad s predmetnym mensim mestom. Pristupova cesta je v ku mesta, vo vlastnictve sukromnych osob, ktory mi daju suhlas na vecne bremeno. Cize pristup aj siete budu z ku mesta. Spp aj v Sse problem so sietami nemaju, je mozna realizacia..Bol som so ziadostou na realizaciu investicneho zameru za starostom obce, udajne mi odobria vystavbu RD. Nasledne som bol aj na mestskom urade daneho mesta, tam sa mi uradnik dusoval, ze mi mesto ziadnu stavbu neschvali, ze udajne budem vyuzivat vyhody mesta a platit dane obci. Moze sa naozaj stat, ze mi stavbu naozaj neschvalia? Ako mozem vybavovat vsetky povolenia, ked nie som majitelom pozemku? Mam si s majitelom pozemku spisat nejaku zmluvu o buducej zmluve, ktora bude sluzit namiesto Listu vlastnictva? Chcem kupit pozemok, az ked si budem isty, ze dostanem stavebne povolenie. Prosim o radu. Dakujem.
misoft
16.02.17,08:56
Trochu divné. Ak je pozemok v k.ú. obce - nemá čo mesto kecať o tom, že ono nepovolí výstavbu - mesto predsa nemôže rozhodovať o inom k.ú než o svojom - a to i v prípade spoločného stavebného úradu.
JarikSt
16.02.17,15:10
Som zvedavy ako to dopadne a v com vsetkom mi mozu podrazat nohy. Je to celkom lukrativny pozemok, mozno je tam iny zaujem.
JarikSt
22.02.17,16:55
Tak dnes sme absolvovali dalsiu navstevu na mestskom urade. Zase nam slubovali, ze budú proti stavebnemu povoleniu, nakolko budeme na pristup pouzivat ich cestnu komunikáciu a drat ju...Tak uz netuším ci je toto reálny dovod ako nedostat stsvebne povolenie...
misoft
22.02.17,17:01
Podaj žiadosť o stavebné konanie, ak zamietnu, odvolaj sa a daj to vyššie. Vyslovenie dôvodu "drať miestu komunikáciu" neobstojí - je to svojvoľa stavebného úradu a ich pochybný argument zamietnutia. To by potom aj v mestách museli zamietať stavebné povolenia firmám, ktoré stavajú bytovky, obchody a podobne, veď tiež predsa "derú" miestne komunikácie.
Prečítaj si http://www.stavebny-dozor.eu/stavebny-zakon-40-70/m48/p42 od §58 - §70 - mimochodom - o prístupe na stavenisko pri žiadosti a vydaní stavebného povolenia v tomto zákone ani slovo!
JarikSt
22.02.17,17:43
No ved bodaj by to bola pravda...dnes som sa dozvedel,ze su tam vyssie zaujmi, nakolko tam chce stavat developer, ktory ma presne rovnaky problem ako ja..len cca 500m odo mna...chcu tam urobit vystavbu viacerych domov, ktore by mali tiez potom pristup cez rovnaku komunikáciu ako ja...a to mesto nechce dopustit...udajne keby to mne povolili, bol by to precedens aj pre toho developera.
misoft
22.02.17,17:49
Územný plán mesta - ak je lokalita určená na výstavbu - samospráva si takto "serie" do vlastného hniezda.
JarikSt
22.02.17,18:08
Skratka ide o rozdielne zaujmy...obec ziska dalsich obyvatelov cize dane, mesto nema z toho nic a navyse sa zvýši frekventovanost jeho komunikacii.Na tomto to chcu cele postavit a robit napriek. Ja im tu frekvenciu a ruch nezvýšim asi nijako, len sa mesto boji precedensu pre developera, ktory tam chce velku vystavbu. Budem to riesit cele radsej s pravnikom, ja som na to maly pan...len ma zaujima vas názor a prijmem kazdu radu
JarikSt
27.03.17,20:47
Tak idem do toho...pozemok vsak zatial nejdem kupit, som pred podpisom zmluvy o budúcej zmluve o kupe tohto pozemku. Snad takato zmluva bude postačovať pre ucely stavebneho konania. Zmluvu mam postavenu tak, ze po vydani stavebneho povolenia, dojde k odkupeniu pozemku.