lili
11.07.06,12:12
Ahojte,

mohli by ste mi poradiť. Môžem odpočítať DPH z osobného auta, ktoré kúpila naša firma a v rámci verejnej súťaže ho darovala klientovi?
A bude to mojim daňovým výdavkom?

Za pomoc Vám ďakujem
KEJKA
11.07.06,10:14
Dary nie sú daňovým výdavkom.
DPH z osobnéhoauta sa neodpočítava.
renča1
11.07.06,10:17
renča1
11.07.06,10:48
ALBO
11.07.06,11:44
Ahojte,

mohli by ste mi poradiť. Môžem odpočítať DPH z osobného auta, ktoré kúpila naša firma a v rámci verejnej súťaže ho darovala klientovi?
A bude to mojim daňovým výdavkom?

Za pomoc Vám ďakujem

Myslím , že treba vec najprv pomenovať presne. Darovaný automobil je pripoč. Ale ak je daný zákazníkovi ako vecná výhra, pričom súťaž bola vyhlásená v záujme dosahovania príjmov, tak prečo by nebol uznaný ten náklad. Podľa mna ano.
money
11.07.06,17:29
Suhlasim s ALBO, ak preukazes, ze si auto pouzil ako vecnu vyhru napr. v nejakej reklamnej, vyhernej akcii ale ako ALBO spomenul musi to byt v zaujme dosahovania prijmu, tak nevidim dovod preco by nemal byt danovym nakladom, a DPH urcite neodpocitavat pokial sa jedna o automobil M1, na to by som pouzil §49 ods.7, ale len ak nemozes pouzit ods.8, a taktiez ani nemas povinnost odvadzat DPH pri darovani kedze ani pri kupe si ho neodpocitaval-§42 , a hlavne nezabudni oznamit vyhercovi OC auta, lebo on je povinny si pripadnu vyhru nepenazneho charakteru zdanit :-)